Jaki jest gotowy kandydować do PE

Jestem gotowy kandydować do Parlamentu Europejskiego - zadeklarował w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W jego ocenie to będą bardzo ważne wybory dla Zjednoczonej Prawicy, a ich wynik przełoży się na wynik wyborów parlamentarnych.

(fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

Patryk Jaki, który startował w wyborach na prezydenta stolicy, powiedział w wywiadzie opublikowanym w środowym wydaniu "Rz", że nie wyklucza ponownego kandydowania na to stanowisko w przyszłości. "Dostałem ciosy, które mnie nie przewróciły. Będę gotów do kolejnych walk dla Polski" - podkreślił. Dopytywany, czy jako bezpartyjny polityk, odpowiedział: "Raczej tak".

Wiceszef MS na pytanie, czy wróci do Solidarnej Polski lub czy wstąpi do PiS, odparł, że nie może wykluczyć wstąpienia do partii.

Jaki odniósł się również do kwestii nadchodzących wyborów do europarlamentu. "Jestem gotowy kandydować do PE" - zadeklarował. Jego zdaniem będą to "bardzo ważne wybory dla Zjednoczonej Prawicy". Zwrócił też uwagę, że odbywają się one na chwilę przed wyborami parlamentarnymi. "Chciałbym pomóc Zjednoczonej Prawicy wygrać jedne i drugie wybory" - dodał.

Pytany, czy chciałby kandydować z Opolszczyzny czy z Warszawy, Jaki wskazał na stolicę. "Chciałbym kandydować z Warszawy. Wybory samorządowe i do PE zawsze są dla PiS bardzo trudne. Charakteryzują się one dużą frekwencją w miastach i mniejszą w mniejszych miejscowościach. Zaangażowanie w wyborach PE przełoży się na wynik wyborów parlamentarnych" - ocenił.

Wiceminister odniósł się też do tematu listu ambasador USA - Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego. Jak podkreślił, "nie ma żadnego sporu z USA", a sprawa listu ambasador "okazała się nieporozumieniem, już wytłumaczonym". PAP)

agzi/ godl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 histeryk

Dobra kasa plus immununu, no i niewielka odpowiedzialność. Plus stołki dla wspierających kolegów z partii. Kto by nie był gotów? Nie przypadkiem wybiera się tam Pani Szydło i inne partyjne tuzy. Ale szansę mają tylko jedynki na liście, więc walka w partii na noże.

! Odpowiedz
2 6 jes

Przecież Unia i Parlament Europejski to samo zło? Skazić swoją wspaniała karierę polityczną "pracą" w unijnych strukturach? Taka plama na honorze.
P.S. Czy aby ni(e)jaki Jaki nie jest za "mondry" aby tam pracować? Nie zna za dużo "jenzykuf"?

! Odpowiedz
1 9 karbinadel

Skoro sam ogłasza, że jest gotów kandydować, to znaczy, że pewnie nie dostał takiej propozycji od kolesi z "dobrej zmiany"

! Odpowiedz
1 11 secundus

Kabaret Neonówka śpiewał:

"Piękne są wczasy w Brukseli,
zarabiam w Euro, mnożę razy cztery..."

! Odpowiedz
1 13 ajwaj

Wskoczyl na karuzele dynastii Magdalenki
i bedzie na tej karuzeli do emerytury :)

! Odpowiedz
6 13 londonern

"Będę gotów do kolejnych walk dla Polski" - co za bezczelny koles. Marzy mu sie fucha w PE - swietna kasa, emerytura z automatu i w ogole easy living. A bedzie opowiadal bzdury, ze dla kraju. W wyborach warszawskich pokazal juz jaki (nomen omen) z niego tytan intelektu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil