REKLAMA

Himalaistka wnosi paczkomaty na ośmiotysięczniki

2019-09-30 11:23
publikacja
2019-09-30 11:23
Himalaistka wnosi paczkomaty na ośmiotysięczniki
Himalaistka wnosi paczkomaty na ośmiotysięczniki
fot. Magdalena Gorzkowska - Szczyt Twoich Możliwości / / Facebook

Ośmiotysięczniki ze swoimi "ogonami" z wiatru, oddech zwielokrotniony przez maskę tlenową, mozolne wbijanie raków w lód. Nareszcie szczyt. Wspaniałe widoki, zakrzywiony horyzont i paczkomat - taki widok mogą zobaczyć himalaiści, którzy będą się wspinać po ekspedycjach sponsorowanych przez InPost. 

"In Post na szczycie" - takim hasłem operator logistyczny sponsoruje górskie zmagania Magdaleny Gorzkowskiej, która zdobyła ósmy pod względem wysokości szczyt Ziemi - Manaslu. Nie ulega wątpliwości, że to nie lada wyczyn, tym bardziej, że dokonała tego bez dodatkowego tlenu. Tym samym himalaistka zapisała się w historii tuż za Wandą Rutkiewicz i Kingą Baranowską. To już trzeci ośmiotysięcznik w ciągu 18 miesięcy, który zdobyła Magdalena Gorzowska. Obok Manaslu ma na swoim koncie Mount Everest i Makalu. 

- Tak jak Magda, tak i my chcemy wspinać się na wyżyny naszych możliwości i stawiać przed sobą coraz to nowsze, trudniejsze wyzwania. Żeby wejść na ośmiotysięcznik, trzeba pokonać własne słabości i ograniczenia – InPost zawsze będzie promował i wspierał taką postawę. Głęboko wierzymy, że Magda spełni swoje kolejne marzenie i InPost Manaslu 2019 Expedition będzie ogromnym sukcesem nie tylko dla niej, ale też dla polskiego sportu. Magdo – mocno trzymamy za Ciebie kciuki” – powiedział przed wyprawą Rafał Brzoska, prezes InPost.

Co zaskakuje, to fakt, że himalaistka na każdy ze szczytów wnosi... paczkomat. Jak chwali się InPost, "po dotarciu na szczyt wbije flagę z logiem i... ustawi [...] miniaturę paczkomatu". Wiadomo, że sponsor musi być widoczny. Nie dziwią więc już naszywki z logiem na każdym wolnym centymetrze stroju, spoty reklamowe przed i po wyprawie, oznaczenia na portalach społecznościowych, bannery w bazie czy nawet chorągiewki. Czy jednak miniaturki paczkomatów to dobry product placement, w momencie gdy z jednej strony liczy się każdy gram w bagażu himalaisty w strefie śmierci, a z drugiej - wspinacze alarmują o powiększających się górach... śmieci?

Magdalena Gorzkowska - himalaistka, sprinterka, studentka

Urodzona 30 kwietnia 1992 roku w Bytomiu. Studiuje dietetykę na SWSM. Zdobywała medale w lekkoatletyce, szczególnie sprincie:

  • srebro na Mistrzostwach Europy juniorów w 2011 roku
  • halowa wicemistrzyni Polski w biegu na 400 metrów
  • złota medalistka młodzieżowych Mistrzostw Europu
  • srebrny medal halowych Mistrzostw Świata w Portland razem z polską sztafetą 4x400 metrów

Oprócz biegów, jej pasją jest wspinaczka.

aw

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (5)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
borystenes1
I tak ma dobrze z tymi miniaturowymi paczkomatami. Pamiętacie tego gościa z Monty Pythona, któremu cegielnia sponsorowała skok przez kanał La Manche? On musiał zabrać 20 kg cegieł!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
maryjanek
powinni zwiększyc 10 razy opłaty za wchodzenie na 8tysieczniki, za dużo luda tam sie kręci
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki