REKLAMA

Gwiazdowski: projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty. Nie będę kandydował jesienią

2019-06-04 13:20
publikacja
2019-06-04 13:20

Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty, na jesieni nie będę startował w wyborach parlamentarnych - powiedział we wtorek PAP Robert Gwiazdowski, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego startował z warszawskiej listy swojego ugrupowania Polska Fair Play.

fot. Michał Dyjuk / / FORUM

W rozmowie z PAP Gwiazdowski przyznał, że 74 tys. głosów, które w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskało firmowane przez niego ugrupowanie Polska Fair Play, które współtworzył z Bezpartyjnymi Samorządowcami, "to dużo jak na taki start-up, ale jednak za mało, żeby cokolwiek móc zrobić na jesieni".

"Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty" - oświadczył Gwiazdowski.

"Zapraszamy wszystkich do współpracy przy budowaniu pewnego forum wolnorynkowego, racjonalnego, przy wyjaśnianiu ludziom, czym jest system podatkowy, dlaczego działa tak jak działa. Moim zdaniem większość wyborców tego nie rozumie i dlatego postulaty racjonalne do większości wyborców nie trafiają" - ocenił Gwiazdowski. "Jeżeli wolnościowcy chcą się pojawić w debacie publicznej, to musimy starać się być w tej debacie publicznej, ale ja na jesieni nie będę próbował startować" - dodał.

Dopytywany czy jest możliwość współpracy np. z Kukiz'15 odpowiedział: "Nie jest, na jesieni nigdzie nie startuję. Moi zwolennicy wyraźnie odpowiedzieli: +Nie poszlibyśmy zagłosować na pana, gdyby pan był w jakimś układzie - czy w Konfederacji, czy z Kukizem. Głosowaliśmy na pana, bo tylko pan jest rozsądny+".

"Ludzie postępują rozsądnie, dopiero wówczas, jak wszystkie inne możliwości zawiodą. Dopóki PiS-owi nie zabraknie pieniędzy na rozdawanie pieniędzy, dopóty rozwiązania wolnorynkowe są skazane na porażkę, ale kiedyś pieniędzy zabraknie" - podkreślił Gwiazdowski.

Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski w eurowyborach zarejestrował listy w sześciu z 13 okręgów wyborczych. Łącznie Polska Fair Play uzyskała 74 tys. 13 głosów, co stanowiło 0,54 proc. 

autor: Grzegorz Bruszewski

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (18)

dodaj komentarz
ziombojmadafaka
Moim zdaniem większość wyborców tego nie rozumie i dlatego postulaty racjonalne do większości wyborców nie trafiają"

W sumie powiedział to samo co stonóg w slynnym filmie,tylko innymi slowami :)
33karol33
Cały ten projekt był stworzony kompletnie bez przemyślenia. Stworzony za późno, stąd nie udało się stworzyć struktur i zebrać podpisów. Zamknięty zbyt wcześnie, bo pierwszy wynik słaby. A jaki miał być?
Zresztą kto by na nich zagłosował? Nie grają na emocjach, nie straszą, nie wspominają o LGBTQWERTY, nie rozdają. Uzbiera się
Cały ten projekt był stworzony kompletnie bez przemyślenia. Stworzony za późno, stąd nie udało się stworzyć struktur i zebrać podpisów. Zamknięty zbyt wcześnie, bo pierwszy wynik słaby. A jaki miał być?
Zresztą kto by na nich zagłosował? Nie grają na emocjach, nie straszą, nie wspominają o LGBTQWERTY, nie rozdają. Uzbiera się trochę absolwentów studiów ekonomicznych, maturzystów i paru facetów w garniakach i kobiet w ĄĘ garsonkach, którzy przestaną głosować na PO "bo wygra PiS" no i część korpo. Starczyłoby na 2% w wyborach.
konik_garbusek
Pamietam faceta gdzieś z lat 1999-2003 kiedy to na studiach kelnerowałem w dobrej greckiej restauracji na Saskiej Kepie. Pan Robert przychodzil czasem z wielkim psem (bernardyn chyba), siadał na patio czyli trochę z boku, nigdy nie pchał się w centralne miejsca, ot, taki sobie gosc. Zamienił dobre słowo, był wspaniałym gosciem, a Pamietam faceta gdzieś z lat 1999-2003 kiedy to na studiach kelnerowałem w dobrej greckiej restauracji na Saskiej Kepie. Pan Robert przychodzil czasem z wielkim psem (bernardyn chyba), siadał na patio czyli trochę z boku, nigdy nie pchał się w centralne miejsca, ot, taki sobie gosc. Zamienił dobre słowo, był wspaniałym gosciem, a napiwki zostawiał gigantyczne. To jest nieprawdopodobnie mądry człowiek, ale ludzie tego nie widza, szkoda i tyle. Dla mnie to jest klasa-facet, a komentarze o odbieraniu głosów Konfederacji czy PiSowi uwazam za lekkie niedotlenienie mózgowe. Szkoda, ze nie wejdzie dalej w polityke, gdyby on projetkował system podatkowy, PKB w POlsce 12 % w gore rok w rok, przez nastepne 20 lat.
and00
Z całym szacunkiem dla Gwiazdowskiego, ale co ma pies, napiwki, miejsce siedzenia w knajpie i ew klasa faceta do odbierania głosów PiSowi albo Konfederacji czy Kukuizowi?
Np ja nie wiem czy odebrał, czy nie, ale po co on startował w wyborach to też nie wiem
glos_rozsadku odpowiada and00
to, że dał Ci kasę to jeszcze nie powód by popierać jego postulaty
r4k
PISowi nie zabraknie pieniędzy. Jak będzie za mało to będą zwiększać podatki, już to zrobili i zapowiedzieli np. wzrost podatku PIT (nowy próg podatkowy). Jak to nie wystarczy, to rozkręcą inflację. Jak tego będzie za mało, to będą drukowali pusty pieniądz.
Więc pieniędzy nie zabraknie, będą za to nic niewarte.
and00
Zastanawiam się na co on liczył?
Jako heteroseksualista nie popierający internacjonalizmu, i nie związany z Sorosem wiedział że media "głównego" nurtu (TVN, Agora) go nie poprą
Prawicowe też nie bo mieli swoich kandydatów.
Raczej już przed wyborami znał swoje możliwości wyniku.
Lubię faceta, ale zastanawiam
Zastanawiam się na co on liczył?
Jako heteroseksualista nie popierający internacjonalizmu, i nie związany z Sorosem wiedział że media "głównego" nurtu (TVN, Agora) go nie poprą
Prawicowe też nie bo mieli swoich kandydatów.
Raczej już przed wyborami znał swoje możliwości wyniku.
Lubię faceta, ale zastanawiam się, po co on startował jeżeli nie zamierzał wchodzić do polityki??
glos_rozsadku
które to są prawicowe media?
petrolnuts
Może wykonał swoje zadanie. Ściągnął do siebie 0,5% prawicowych wyborców.
2kbb
Widać że zabawa w politykę rozpoczęła się dla Kukiza i Konfederacji od nowa.. Będą teraz mówić o tym że przejmą wyborców Gwiazdowskiego....

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki