Giełdowa spółka ogłasza wejście w blockchain

2018-01-11 15:19
publikacja
2018-01-11 15:19

Erne Ventures, notowany na warszawskim rynku NewConnect fundusz inwestujący dotychczas głównie w spółki growe, zmienia swoją strategię. Teraz działalność spółki ma kręcić się wokół technologii blockchain.

Giełdowa spółka ogłasza wejście w blockchain / YAY Foto

W ramach swojej strategii, wychodząc naprzeciw najnowszym trendom w finansowaniu startupów, Erne Ventures szczególną uwagę zwracać będzie na projekty planujące wdrożenie własnych rozwiązań opartych o blockchain, również w ramach ICO (Initial Coin Offering) - czytamy w komunikacie spółki.

Spółka podkreśla, że wadą wielu emisji cyfrowych walut jest brak pełnej informacji o twórcach projektów czy też niewystarczająca dokumentacja pozwalająca w pełni ocenić ryzyko inwestycyjne. Większość ICO była też często jedynie pomysłami w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Z tego powodu Erne Ventures ma skoncentrować się na tzw. 'reverse ICO', czyli na projektach spółek posiadających już gotowy produkt lub usługę. - Szczególny nacisk będzie też kładziony na weryfikację pochodzenia pieniędzy w oparciu o najwyższe możliwe standardy AML i KYC - informuje spółka.

- Gdy 20 lat temu pojawił się okres euforii związany z internetem nie było jeszcze Facebooka, Twittera czy Netflixa, bazujących właśnie na internecie. Podobną sytuację mamy obecnie ze spółkami blockchainowymi: nikt dziś nie wie, które z nich będą jednorożcami, gdyż ich rozwiązania staną się przełomowe dla całego świata – przekonuje Arkadiusz Kuich, prezes Enre.

Podstawowe założenia strategii Erne Ventures pozostają bez zmian i obejmują inwestycje w unikalne projekty o globalnym potencjale rozwoju, poprzez obejmowanie pakietów mniejszościowych zapewniających ponadprzeciętne stopy zwrotu.

Giełdowa spółka ogłasza wejście w blockchain / Bankier.pl

Na rynku akcje Erne nie cieszą się póki co zbyt dużą popularnością wśród akcjonariuszy. Spółka zanotowała wprawdzie spory rajd w drugiej połowie 2015 roku i przez rok utrzymywała się na zdobytych wówczas poziomach, jednak ostatnie miesiące to mocny trend spadkowy i strata przeszło 2/3 wartości. Obecnie spółka wyceniana jest na 16 mln zł przy kapitale własnym na poziomie 10,9 mln zł. Zysk netto za ubiegły rok wyniósł 85 tys. zł.

Warto dodać, że Erne w swojej giełdowej historii stawiało już na kilka branż. Wcześniej spółka funkcjonowała na rynku jako Veno i była m.in. inwestorem w słynnej Arrinerze. Ostatnio spółka stawiała zaś na gry, biorąc m.in. udział we wprowadzaniu QubicGames na giełdę. W portfelu grupy wciąż obecne są także Telehourse oraz Huckleberry Games .Zasugerowane dziś przejście od gier do blockchaina może być efektem wygaśnięcia giełdowego entuzjazmu związanego z producentami gier. 

AT

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj
Powodzenia - temat rozwojowy...
Na info, ze Korea Pld. CHCE (Min.Sprawiedliwosci) zabronic KWaluty któs zarobil na spadkach drobne mln. $,
a Min.Fin. Korei Pld. skorygowal - koledzy sie pospieszyli - nie zabraniamy, a tworzymy z CHinami + Japonia KW-Team :)

Kapitalizacja KW 675 mld. $ - a np. wszchmogacy Bank Goldmann-
Powodzenia - temat rozwojowy...
Na info, ze Korea Pld. CHCE (Min.Sprawiedliwosci) zabronic KWaluty któs zarobil na spadkach drobne mln. $,
a Min.Fin. Korei Pld. skorygowal - koledzy sie pospieszyli - nie zabraniamy, a tworzymy z CHinami + Japonia KW-Team :)

Kapitalizacja KW 675 mld. $ - a np. wszchmogacy Bank Goldmann-Sachs 95 mld. $
kzabor
Pewnie nawet nie wiedzą co to blockchain, ale to takie innowacyjne.
autoro
Takie chwytliwe to pewnie dobrze się sprzedaje. To, że największym problemem nowych technologii to zastosowanie i zwrot z inwestycji to już nie ważne. To jaki jest pomysł na wykorzystanie blockchain ? Technologia jest dostępna w chmurze np. IBM więc niby jak chcecie na tym zarabiać ???

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki