GetBack nie opublikował raportu. Zarząd pisze o restrukturyzacji i widmie niewypłacalności

Późnym wieczorem zarząd GetBacku przerwał milczenie. Obiecanego raportu rocznego jednak nie zobaczyliśmy.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

W komunikacie opublikowanym o 23:38 zarząd GetBacku poinformował o "podjęciu decyzji o przystąpieniu do prac nakierowanych na sporządzenie dokumentów (analiz, planów, wniosków, etc.) związanych z restrukturyzacją".

- Powyższa decyzja podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki, akcjonariuszy oraz kontrahentów emitenta w obliczu kumulacji zdarzeń zaistniałych w ostatnim czasie, a zakomunikowanych w ostatnich raportach bieżących. Zarząd emitenta kierując się zatem dobrem spółki i wszystkich podmiotów pozostających ze spółka w jakichkolwiek relacjach prawnych i faktycznych podjął działania mające na celu uniknięcie skutku niewypłacalności spółki – czytamy w komunikacie.

Raport za dwa tygodnie

Inwestorzy przez cały dzień czekali na raport roczny, który, zgodnie z kalendarium umieszczonym na stronie GetBacku oraz wcześniejszymi zapowiedziami spółki, miał ujrzeć światło dzienne 30 kwietnia. Tymczasem o 23:44 zarząd spółki wydał kolejny komunikat, w którym poinformował o zmianie terminu publikacji na 15 maja 2018 r.

- GetBack S.A. nie może opublikować raportu rocznego oraz skonsolidowanego raportu rocznego w tej dacie, tj. w dniu 30 kwietnia 2018 r. z uwagi na powzięcie przez Zarząd GetBack S.A. wątpliwości odnośnie do prawidłowości, rzetelności i kompletności informacji znajdujących się w treści sprawozdania finansowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego – uzasadnia spółka.

W dalszej części komunikatu czytamy, że powodem decyzji są również „istotne zmiany personalne w składzie organów korporacyjnych spółki”, przez co osoby wchodzące w ich skład „nie miały wystarczająco czasu na ustalenie prawdziwej, rzetelnej i kompletnej sytuacji finansowej spółki GetBack S.A.”.

Co istotne, publikacja raportu została przełożona również ze względu na brak opinii audytora. Spółka zapowiada jednak, że taka opinia sporządzona zostanie przed majową publikacją.

Ostatni z trzech opublikowanych tuż przed północą komunikatów GetBacku dotyczył "odstąpienia od umów przedwstępnych przez instytucję kredytową z siedzibą w Kopenhadze".

Michał Żuławiński

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 czytelnik1989

O tym na czym polega restrukturyzacja firm możecie poczytać na www.restrukturyzacja-kancelaria.pl

! Odpowiedz
9 24 put_call_par

SKOK Wołomin: - sfinansowali "Bitwę Warszawską" raut dla polityków wszystkich stron, umoczeni zdaje się wszyscy po trochu, SKOK na reklamach i na sztandarach na imprezach, w mediach i "dziełach" ojca dyr. :-) Majstersztyk.
W efekcie 3mld ukradzione, są teraz przepierane stopniowo, sprawa cichuteńko, nic się głośno nie dzieje, żeby się czasem krzywda nie stała "dobrej zmianie". A że obywatele się musieli złożyć? Kto się tym przejmuje....
Teraz BetBack wspierał Fundację Narodową i jakieś inne dzieła, jeszcze trupy z szaf nie wypadły jaką maja polisę ubezpieczeniową, ale jak na razie wygląda że jest dobrze przemyślana, bo nic się specjalnie nie dzieje.
Ponownie 3mld pożyczone od obywateli dla "perły polskiego start-up fin-tech".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 59 fakty

Nieładnie panowie z Bankiera kasować posty. Rozumiem, że też byliście opłacani przez GBK w reklamach, ale odrobina przyzwoitości przydałaby się, jeśli wiecie co to jest. Też braliście udział w uwiarygadnianiu tego szwindla, przypomnieć wam wasze artykuły na temat tej perły polskich firm windykacyjnych. A może zainteresujecie się dlaczego KK jest prezesem spółki DNLD sp. z.o.o. której właścicielem była spółka DNLD HOLDINGS B.V zarejestrowana w Holandii, która to spółka została postawiona w stan upadłości 6 miesięcy temu, a wszystkie jej aktywa zostały sprzedane nowo utworzonej spółce DNLD HOLDNIGS s.a.r.l zarejestrowanej również 6 miesięcy temu w Luksemburgu. Macie jaja czy nie, dowody są na wyciągnięcie ręki ale do tego trzeba prawdziwych dziennikarzy, bo na pisoską prokuraturę nie ma co liczyć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 4 pomocnypomocnik

Jakby dziennikarz miał każdego wariata wysłuchiwać to by musiał mieć etat 24h.

! Odpowiedz
0 55 pjb

No to kiedy prokuratura wchodzi do Spółki aby zbadać wszystkie przepływy, na co i kiedy szły środki, a szczególnie czy kupowane portfele od wcześniej powiązanych podmiotów (cały czas powiązanych osobowo no bo kto nominował wcześniej zarząd) oraz przepływy z głównym akcjonariuszem funduszem Abris są prawidłowe, zgodne z prawem i nie były robione na niekorzyść mniejszościowych akcjonariuszy i obligatariuszy? No kiedy KNF wdroży takie śledztwo? Podstawa czyli brak raportu w wymaganym czasie już jest. A może parasol polityczny jest tak mocny że znowu nic się nie będzie działo?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 39 specjalnie_zarejstrowany1

Przeciez nie wejda teraz jak sa w trakcie wyprowadzania gotowki z firmy. Poczekaja az zostanie tak jak w Amber Gold - jedna sztabka zlota w sejfie i wtedy wejda i obwieszcza ze zabezpieczyli pieniadze.

! Odpowiedz
0 21 wizytator

Nie mamy waszych pieniędzy ! I co nam zrobicie ?

! Odpowiedz
15 70 wujeksasza

Złodzieje z amber gold też narzekali na knf i opowiadali że złoto jest i czeka na frajerów. Na prokuraturę bym nie liczył. Temat trudny A politycznie niewygodny przecież wszystko odbyło się w państwie pisu

! Odpowiedz
0 12 black_hawk

Tak się akurat składa, że afera SKOK Wołomin rozegrała się za rządów Platformy (rządów ośmioletnich, gdybyś zapomniał).

! Odpowiedz
5 36 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG -0,77% 40 886,90
2020-03-27 17:15:02
WIG20 -1,08% 1 475,90
2020-03-27 17:15:00
WIG30 -0,93% 1 701,51
2020-03-27 17:15:00
MWIG40 -0,24% 2 864,48
2020-03-27 17:15:01
DAX -3,68% 9 632,52
2020-03-27 17:37:00
NASDAQ -3,79% 7 502,38
2020-03-27 21:03:00
SP500 -3,37% 2 541,47
2020-03-27 21:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.