REKLAMA

Gazeta.pl i "Gazeta Wyborcza" będą połączone. Naczelni i dziennikarze "GW" przeciwni

2021-06-10 12:30
publikacja
2021-06-10 12:30
Gazeta.pl i "Gazeta Wyborcza" będą połączone. Naczelni i dziennikarze "GW" przeciwni
Gazeta.pl i "Gazeta Wyborcza" będą połączone. Naczelni i dziennikarze "GW" przeciwni
/ Bankier.pl

Zarząd Agory planuje między innymi połączenie dotychczasowego segmentu Prasa z pionem Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy. Z decyzją nie zgadzają się dziennikarze i naczelni "Gazety Wyborczej".

W ostatnim komunikacie Agory podano: "Plan integracji obu biznesów zostanie wypracowany do końca roku. Równolegle analizowane będą dodatkowe scenariusze związane ze strategią działalności segmentu Internet Grupy Agora". "W ramach przeglądu, spółka zamierza przeanalizować różne scenariusze związane m.in. z reorganizacją grupy w celu uporządkowania jej struktury. Powyższa lista opcji nie jest zamknięta i nie wyklucza uwzględnienia innych, niewymienionych powyżej opcji, jeżeli takie pojawią się w wyniku realizacji przeglądu, nie wyłączając zbycia aktywów", dodano. 

Jak donosi serwis Wirtualnemedia.pl, w liście skierowanym do pracowników zarząd tłumaczy taką decyzję konfliktem modeli biznesowych i wewnętrzną konkurencją. 

Kierownictwo "Gazety Wyborczej" w stanowisku przekazanym do zarządu Agory podało, że połączenie Gazeta.pl i "GW" jest nie do przyjęcia, podobnie jak zwolnienie Jerzego Wójcika. "To samobójcze uderzenie w etos Wyborczej, osłabienie w najsilniejszej w polskich mediach marki, która w oczywisty sposób jest dla Agory najcenniejszym dobrem. To potrójny błąd: etyczny, polityczny i biznesowy", czytamy w stanowisku, do którego dotarły Wirtualne Media. 

Przeciwni są również sami dziennikarze, którzy napisali, że "GW" jest również ostoją i strażnikiem demokracji. „Jako zespół Gazety Wyborczej zdecydowanie protestujemy przeciwko planowanym zmianom w kierownictwie redakcji oraz jej podległości w ramach mediów Agory. W naszej ocenie zmiany te niszczą niezależność tytułu”.

Związki zawodowe po spotkaniu z pracodawcą przekazały, że do końca roku nie są planowane zwolnienia grupowe z tytułu połączenia obu redakcji. 

WS

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
kryzysio
W sumie mogliby wykupić osobom piszącym jakieś kursy gramatyki, pisowni i składni, najlepiej języka polskiego. Czasami aż zęby bolą jak się czyta te ich produkty.
santoriusz
ostoją i strażnikiem demokracji - Ci to dopiero mają poczucie humoru, dziwić się że nawet Zarząd Agory chce ich przegnać
mikh
Kącik wspomnień:
25 lat temu mama poprosiła mnie, żebym kupił gw ze względu na testy egzaminacyjne w numerze. Kupując czułem się jakbym nabywał świerszczyk z pornografią homoseksualną.
300_pala
Twoja orientacja ma coś wspólnego z twoim egzaminem
mikh
Niech Soros zadecyduje. W końcu to jego pieniądze.
qwertas
Taka „ostoja demokracji”, że pozbywa się was bo już nie jesteście potrzebni. Prawdziwe wartości GW pokazuje w tym, jak traktuje swoje coraz mniej liczne grono pracowników. Nie kupuje, nie czytam nawet nie wchodzę na strony internetowe tej propagandowej gazety z Czerskiej. Tam nawet nie ma jakości, jak jeszcze 15 lat temu,Taka „ostoja demokracji”, że pozbywa się was bo już nie jesteście potrzebni. Prawdziwe wartości GW pokazuje w tym, jak traktuje swoje coraz mniej liczne grono pracowników. Nie kupuje, nie czytam nawet nie wchodzę na strony internetowe tej propagandowej gazety z Czerskiej. Tam nawet nie ma jakości, jak jeszcze 15 lat temu, została ideologia. Sprzedaż już poniżej 60.000 egzemplarzy.
majmun
Żart goni żart i żartem pogania...
gucio_222
uwaga - od samego czytania tego artykułu może odpaść napletek.
dreustachy
Kto teraz będzie ujadał na dobrą zmianę jak już nikt tego nie chce czytać?

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki