REKLAMA

GTC nie rezygnuje z pomysłu emisji akcji, wróci do niego w I poł. '15

2015-01-19 11:12
publikacja
2015-01-19 11:12

GTC nie rezygnuje z pomysłu emisji akcji i podtrzymuje, że wróci z tą propozycją do akcjonariuszy w I połowie 2015 r. - poinformował podczas telekonferencji Thomas Kurzmann, prezes spółki.

W piątek spółka poinformowała, że wartość godziwa posiadanego portfela nieruchomości wykazana w raporcie rocznym za 2014 r. będzie o 132 mln euro niższa niż w raporcie za III kwartał 2014 r.

Spadek wartości godziwej dotyczy głównie aktywów spółki znajdujących się w mniejszych miastach w Rumunii, Chorwacji i Bułgarii, a także aktywów wchodzących w skład banku ziemi w Budapeszcie.

W październiku 2014 r. walne zgromadzenie GTC nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Za uchwałą głosowało ok. 60 proc. obecnych na walnym akcjonariuszy, podczas gdy prawo spółek handlowych wymaga do podjęcia takiej uchwały 75 proc. głosów.

Zarząd spółki chciał wykorzystać wpływy z oferty na realizację nowej strategii nabywania nieruchomości generujących przychód z najmu. Deweloper informował, że jest zainteresowany nieruchomościami biurowymi i handlowymi o standardzie instytucjonalnym, położonymi w Warszawie lub innych głównych miastach Polski oraz w stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. (PAP)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~00
emisji nie będzie nikt tych śmieciowych akcji już nie kupi nawet jak zrobią emisje po 3 zł?!!!! ,

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki