REKLAMA

FBSerwis chce zainwestować w instalacje odpadowe do 600 mln zł

2021-07-28 14:40
publikacja
2021-07-28 14:40
FBSerwis chce zainwestować w instalacje odpadowe do 600 mln zł
FBSerwis chce zainwestować w instalacje odpadowe do 600 mln zł
fot. degetzica / / Shutterstock

FBSerwis z grupy Budimex planuje zainwestować w najbliższych 5-6 latach do 600 mln zł w instalacje odpadowe - poinformował podczas konferencji Artur Pielech, prezes FBSerwis. Spółka ma w planach także akwizycje, a do jednej z nich może dojść jeszcze w tym roku.

"W strategii opracowanej w zeszłym roku założyliśmy, że musimy uruchomić ogromny program własnych inwestycji, ponieważ nie ma na rynku czego kupować jeśli chodzi o instalacje, na które zapotrzebowanie w nowym, taksometrycznym modelu gospodarowania odpadami, będzie powstawało. Mam na myśli przede wszystkim instalacje do zagospodarowywania selektywnie zbieranych odpadów - plastików, odpadów bio i zielonych. Chcemy budować biogazownie, kompostownie, instalacje do doczyszczania i przygotowywania do recyklingu plastików" - powiedział prezes Artur Pielech.

"Chcemy budować w dużej mierze na własnych terenach przylegających do obecnych instalacji i dwie lokalizacje mamy już pod to przygotowywane. Nie kupimy też żadnej firmy, która nie będzie miała odpowiednich gruntów pod działalność odpadową, na której moglibyśmy zrealizować te inwestycje. Szacujemy wydać w najbliższych 5-6 latach nawet do 600 mln zł na inwestycje w nowe instalacje" - dodał.

Jak wskazał, głównym problemem w realizacji tego planu będzie uzyskanie pozwoleń i przejście przez decyzje środowiskowe.

FBSerwis ma w planach również akwizycje.

"Praktycznie non stop analizujemy akwizycje i tych akwizycji najwięcej analizowaliśmy w segmencie odpadowym. To, że nie kupiliśmy zawsze miało jedną z dwóch przyczyn - oczekiwania cenowe były za duże albo po głębszej analizie okazywało się, że ryzyka związane z prowadzeniem działalności były zbyt wysokie, nieakceptowalne. Z tych dwóch powodów nie jest prosto kupić dzisiaj firmę odpadową. Natomiast jesteśmy obecnie w jednym z procesów, gdzie jesteśmy już bardzo zaawansowani i uważam, że jeśli kupimy to kupimy w tym roku" - powiedział prezes FBSerwis.

"Mamy też kilka procesów na wstępnym, ale bardzo obiecującym etapie - też w zakresie odpadów. Myślę, że będziemy teraz równolegle prowadzić około trzech projektów i mam nadzieję, że choć jedną firmę uda się kupić" - dodał.

Do końca roku spółka planuje zaktualizować strategię obszaru infrastrukturalnego.

"Dziś mogę powiedzieć, że zapewne znajdą się tam zupełnie nowe biznesy - będzie utrzymanie nie tylko infrastruktury drogowej czy oświetleniowej, ale też inne np. ogrzewania, kanalizacyjno-wodnych, kolejowych" - powiedział prezes Pielech.

Jak wskazał, w przypadku całkiem nowego biznesu naturalną drogą byłoby kupienie firmy zamiast budowania jej od zera. Dodał, że spółka chciałaby kupić także firmę w obszarze utrzymania budynków.

FBSerwis to spółka będąca częścią Grupy Budimex, która realizuje kontrakty obejmujące: usługi w zakresie gospodarki odpadami, utrzymanie techniczne budynków oraz obiektów przemysłowych, modernizację infrastruktury oświetleniowej oraz bieżące utrzymanie około 1.800 km dróg krajowych i autostrad i dróg wewnętrznych. (PAP Biznes)

sar/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki