REKLAMA

Emperia chce do końca '14 wydzielić do osobnej spółki działalność deweloperską

2014-01-16 14:08
publikacja
2014-01-16 14:08

Emperia Holding chce do końca 2014 roku wydzielić do osobnej spółki zorganizowaną część przedsiębiorstwa, związaną z inwestycjami w nieruchomości oraz ich zarządzaniem. Spółka ta trafić ma na GPW. Emperia będzie koncentrowała się na rozwoju działalności w obszarze handlu detalicznego - poinformowała spółka w komunikacie.

Emperia podała, że zorganizowana część przedsiębiorstwa zostanie wniesiona do spółki P1 sp. z o.o., w której Emperia Holding posiada 100 proc. udziałów.

W wyniku podziału dotychczasowi akcjonariusze Emperii staną się akcjonariuszami spółki P1. Zarząd zakłada, że liczba akcji otrzymanych przez akcjonariuszy w spółce P1 będzie taka sama, jak liczba akcji posiadana przez nich w Emperia Holding.

"Zamiarem zarządu jest, by podział spółki Emperia Holding był połączony z przeprowadzeniem procesu wprowadzenia akcji spółki P1, po jej uprzednim przekształceniu w spółkę akcyjną, do obrotu regulowanego prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie" - napisano w komunikacie.

Emperia podała, że celem planowanego podziału jest między innymi zwiększenie przejrzystości dla akcjonariuszy poprzez uproszczenie struktur i koncentrację na bardziej homogenicznych przedmiotach działalności.

Warunkiem przeprowadzenia podziału jest akceptacja projektowanych zmian przez akcjonariuszy Emperii, a także zatwierdzenie przez KNF prospektu emisyjnego spółki P1 dotyczącego emisji akcji dokonywanej w związku z podziałem. (PAP)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki