0,1000 zł
0,00% 0,0000 zł
Excellence S.A. (EXC)

Naruszenie obowiązków informacyjnych

Zarząd Excellence S.A. („Emitent”) informuje, iż z powodu braku dostępu do danych finansowych spółki zależnej Emitenta - TOV Excellence Ukraina Sp. z o.o., w ramach raportu rocznego opublikowanego w raporcie EBI nr 3/2019 nie zostały zamieszczone wybrane dane finansowe TOV Excellence Ukraina Sp. z o.o. nieobjętej konsolidacją, zawierające podstawowe pozycje rocznego sprawozdania finansowego.

Excellence S.A. posiada 51% udziałów w TOV Excellence Ukraina Sp. z o.o. - spółka aktualnie ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie nie prowadzi działalności operacyjnej. Została utworzona w celu dystrybucji produktów Excellence S.A. na terenie Ukrainy, jednak wznowienie jej działalności jest uzależnione od unormowania się sytuacji na Ukrainie. Kapitał własny spółki TOV Excellence Ukraina Sp. z o.o. stanowi poniżej 0,5% kapitałów własnych Excellence S.A. W związku z tym Emitent nie sporządza skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z art. 58 Ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 roku. TOV Excellence Ukraina Sp. z o.o. w 2018 roku nie osiągała żadnych przychodów, a także nie posiada żadnego majątku. Spółka Excellence SA nie otrzymała sprawozdania finansowego za 2018 rok od spółki TOV Ukraina. Spółka ukraińska posiada swój zarząd, który był wezwany kilkukrotnie do przekazania sprawozdania finansowego w formie pisemnej i ustnej, lecz zarząd TOV Ukraina nie wywiązał się ze swoich obowiązków. W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd Emitenta zamierza podjąć działania związane ze sprzedażą udziałów TOV Excellence Ukraina Sp. z o.o. lub podjęcie kroków prawnych w celu likwidacji niniejszej spółki.

W związku z brakiem działań zarządu spółki TOV Excellence Ukraina Sp. z o.o. i brakiem sprawozdania finansowego tej spółki za 2018 rok, Excellence SA dokonała odpisu wartości posiadanych udziałów w TOV Excellence Ukraina Sp. z o.o. w kwocie 60,3 tys. zł.Podstawa prawna: pkt 16a Załącznika nr 1 do Uchwały Nr 795/2008 Zarządu Giełdy z dnia 31 października 2008 r. "Dobre praktyki spółek notowanych na NewConnect", dodany Uchwałą Nr 293/2010 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 31 marca 2010 r. w sprawie zmiany dokumentu "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect".


Źródło: NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.