REKLAMA

"Drug Dealer Simulator" rozbił bank. Sukces polskiej gry

2020-04-17 12:24
publikacja
2020-04-17 12:24

W czwartek na Steamie zadebiutował "Drug Dealer Simulator" od polskiego studia Movie Games. Nakłady poniesione w związku z produkcją gry zwróciły się w mniej niż godzinę.

fot. / / Steam

- Zgodnie z danymi sprzedażowymi otrzymanymi od Valve Corporation (platforma Steam), sprzedaż gry "Drug Dealer Simulator" w wersji PC, której premiera miała miejsce 16 kwietnia 2020 r. o godzinie 17:00, osiągnęła w mniej niż godzinę poziom, który według wyliczeń Emitenta pokrył koszty produkcji gry. Ponadto Emitent informuje, iż Drug Dealer Simulator zadebiutowała na drugim miejscu globalnych hitów sprzedaży platformie Steam, po czym awansowała, na pierwszą pozycję, na której w dalszym ciągu się utrzymuje - powiadomiło Movie Games w czwartek wieczorem.

Obecnie - stan na piątkowe południe - tytuł znajduje się na piątym miejscu globalnej listy bestsellerów. To duży sukces, biorąc pod uwagę, że "Drug Dealer Simulator" był - jak na przemysł gamingowy - grą niskobudżetową. Fakt ten ułatwił zresztą tak szybkie zwrócenie się kosztów. Budżet nie zmienia jednak tego, że gracze są z gry zadowoleni. Na 420 recenzji na Steamie, aż 93 proc. zawierały ocenę pozytywną. W momencie największego obłożenia w grę grało 6,6 tysiąca graczy. Dla porównania w "Green Hell", inną polską grę, która w ostatnim czasie odniosła sukces, w szczytowym momencie ostatniej doby grało 11,7 tys. graczy.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z premiery "Drug Dealer Simulator", co nie zmienia faktu, że cały czas zbieramy uwagi od fanów naszego tytułu, aby go udoskonalić. Wszystkim graczom, którzy kupili nasz tytuł zapewnimy wiele bezpłatnych dodatkowych wydarzeń i misji w grze. Bardzo cieszymy się z rosnącego zainteresowania "Drug Dealer Simulatorem". W ostatnich dwóch tygodniach wishlista chętnych graczy na serwisie Steam wzrosła o ponad 50 proc. – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Jak informuje spółka, "Drug Dealer Simulator" zabiera gracza w świat ciemnych zaułków, podejrzanych podwórek i szemranych typków, gdzie z pozycji niewiele znaczącego osiedlowego dealera podążać będzie drogą zmierzającą do pozycji narkotykowego bossa. Jednak przeprawa ta nie będzie prostą przygodą – na drodze staną zarówno służby specjalne, jak i konkurencja. Zadaniem grającego będzie więc nie tylko przetwarzanie produktów, kontakt z dostawcami, zarządzanie zasobami i rozbudowa produkcji, ale także strategiczne zawieranie sojuszy, planowanie dostaw czy obserwacja zachowania patroli policyjnych".

fot. / / Bankier.pl

Akcje Movie Games notowane są na polskim rynku NewConnect, czyli tzw. "małej giełdzie". Już przed premierą na papierach pojawiły się wyraźne wzrosty, wczorajszy komunikat sprawił jednak, że na piątkowej sesji Movie Games zyskuje kolejne 23 proc. Ubiegły rok firma zakończył przychodami na poziomie 4,5 mln zł i zyskiem na poziomie 837 tys. zł. Jej kapitalizacja to jednak aż 170 mln zł, inwestorzy już wcześniej wycenili zatem ogromny sukces przyszłych tytułów, w tym "Drug Dealer Simulatora".

AT

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
grab
Drug Dealer Simulator rozbił bank, ani np. Love People. Bo tylko negatywne gry rajcują graczy i inwestorów a nie gry o naturze, podróżach, sztuce czy miłości! Tacy są ludzie, niestety...
marcin321
Ja grałem w Maxdila, też Polska gierka i nie ćpam, ani nie handluję :)
koronawirusex
Zapomniałeś o amerykańskim DopeWars, który z kolei był oparty na Drug Wars, zatem idea oryginalna nie jest.

No i grało się w Drug Lord 2.2, chyba najlepsza gierka o handlu drugami.
xiven
właśnie dlatego mamy teraz kryzys

"Nakłady poniesione w związku z produkcją gry zwróciły się w mniej niż godzinę"

podczas gdy w prawdziwej gospodarce ludzie tyrają za najniższe krajowe
okazjonalny
Czekam na kolejne ekscytujące premiery:
"Gwałciciel z przedmieścia" i
" Ja - sprytny pedofil"
atx
i co uczą dziatków jak Dealować? to już nikt nie zauważył o czym ta gra ? tylko kasza się liczy!
następna polisz kamp simulator

getinmone
no tak, a jak grasz w battlefielda, to ucza cie zabijac. Polecam puknąć sie w leb
atx odpowiada getinmone
ucze się historii, metod walki, uzbrojenia, a tu ?! jak robić komp i opylać go dzieciakom ....a powiedzcie mi na jakim doświadczeniu wzorowali się twórcy ...bo musieli mieć fachowców w temacie ...ja już sprawe do sądu kieruje ONLINE!!!
getinmone odpowiada atx
Oszalales. Battlefield i historia, to dwie rozne rzeczy. W rozgrywce czesto przychodzi nam sie poslugiwac sprzetem, ktory nigdy nie byl dostepny dla danej armi, albo jezdzic czolgiem, ktory nie został jeszcze wyprodukowany. Widze polecam czerpac z ksiazek, a nie z gier wideo. ;)

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki