Donald Trump zachwiał dolarem i sponiewierał peso

Prezydent elekt rozczarował tych, którzy liczyli na konkrety polityki gospodarczej i reformy podatkowej. Inwestorzy dostali Trumpa w wersji „populistycznej”, a nie „prezydenckiej”. Skutkiem było osłabienie dolara i rekordowo niskie notowania meksykańskiego peso.

„Rynek był rozczarowany brakiem konkretów i detali planów fiskalnych Trumpa” - skwitowała środową konferencję prasową Kathy Lien z nowojorskiego BK Asset Management. „Rynek miał nierealistyczne oczekiwania wobec tego wydarzenia” - uznał inny z analityków cytowanych przez agencję Reuters.

Ci, którzy liczyli, że Donald Trump przedstawi bardziej konkretne plany polityki gospodarczej, mogli się poczuć zawiedzeni. Prezydent elekt wrócił do stylu z kampanii wyborczej i nie przepuścił okazji, aby werbalnie przyłożyć nieprzychylnym mu mediom. Taki przebieg konferencji dostarczył pretekstów do realizacji zysków z długich pozycji w dolarze.

(Bankier.pl)

Kurs EUR/USD podniósł się z ok. 1,046 na początku konferencji do 1,0622 po jej zakończeniu. Do godziny 22:25 eurodolar obniżył się do 1,0582 euro za dolara. Tydzień temu para euro-dolar ustanowiła nowe 14-letnie minimum na poziomie 1,0339.

Ale jeszcze większą zmienność zaobserwowano na parze dolar-peso, gdzie za amerykańską walutę pierwszy raz w historii trzeba było zapłacić ponad 22 pesos. To pokłosie wypowiedzi Donalda Trumpa, który zagroził wprowadzeniem ceł na produkty wytwarzane przez amerykańskie firmy w Meksyku, a następnie importowane do Stanów Zjednoczonych.

(Bankier.pl)

Prezydent elekt zapowiedział też rychłe rozpoczęcie budowy muru na południowej granicy USA, aby zatrzymać nielegalną imigrację z Ameryki Środkowej. W 2016 roku peso straciło do dolara 20% po tym, jak Trump zapowiedział renegocjację układu o wolnym handlu pomiędzy USA, Kanadą i Meksykiem (NAFTA).

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~adsenior

Zamieszczane wykresy, pokazują wręcz co przeciwnego, USD się umocnił!! Koleiny, co to ma czytelników za idiotów. ps. media od dłuższego czasu trąbią, jak to USD "poszybował" w górę.

! Odpowiedz
2 1 ~KIMDZONGTUSK

nic ise w usa nie zmieni, ja tez dałem sie nabrac na antyestablishmentowego kadnydata, ale jak mianował kolesi z Exxona i Goldman sucks to już wiedziałem że wszystko idzie po staremu. USA pozostaną oligarchią.

! Odpowiedz
0 2 ~ot_co

zmieni sie - juz sie zmienia ( a po owocach sie poznaje) :)

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 3 ~ww

Bądź grzeczny a przyjdzie pielęgniarka i zdejmnie Ci kaftanik dostaniesz tabletkę i bedzie dobrze. Może nawet włączą ci twoje ulubione radyjko z Torunia.

! Odpowiedz
4 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 6 ~mona

W czerwcu 1930 r. Kongres przyjął ustawę drastycznie podwyższającą cła importowe (ustawa Smoota-Hawleya), niemal wszyscy ekonomiści, bankierzy i inne wybitne osobistości ze znamienną jednomyślnością przekonywali prezydenta, by ją zawetował. Ustawa doprowadziła
do wojny handlowej bo inne kraje zaczęły podwyższać cła na towary z USA .Zamiast ochronić rynek Hoover doprowadził do tego że zwykły kryzys przekształcił się w Wielki Kryzys
Myślę że PuTrump chce doprowadzić do powtórki z historii .W obecnym świecie nie ma miejsca na enklawy gospodarcze a cła to przeżytek one były skuteczne w czasach bez telefonów internetu ,gdzie towary miesiącami płynęły żaglowcami barkami i transportem konnym albo na wielbłądach .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
EUR/USD 0,13% 1,1806
2017-10-19 11:12:00
USD/PLN -0,04% 3,5896
2017-10-19 11:08:00
EUR/PLN 0,06% 4,2369
2017-10-19 11:08:00
CHF/PLN 0,25% 3,6689
2017-10-19 11:08:00

Porównywarka kantorów internetowych

za

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl