Dolar najdroższy od 14 lat

[Aktualizacja: 17:10] Trzeci tydzień listopada przyniósł ponowne osłabienie złotego względem dolara. Z najwyższym od 14 lat kursem amerykańskiej waluty mamy obecnie do czynienia po raz drugi w tym roku.

(Bankier.pl)

Rok 2016 r. nie zaczął się najlepiej i nie jest wykluczone, że nie najlepiej się także skończy. Sytuacja złotego po amerykańskich wyborach rysuje się w równie ciemnych barwach, co krajobraz po styczniowym cięciu ratingu

Dziś o 17.00 na rynku walutowym za dolara płacono nawet 4,1628 zł. Tym samym przebite zostały dzienne maksima z 26 stycznia, kiedy złoty osłabiał się na skutek ratingowego ostrzeżenia od agencji Moody’s. Tym razem rynkami wstrząsa rozwój wypadków w USA – od dnia wyborów za oceanem złoty osłabił się względem dolara o 5,6% (24 gr). Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Chcesz wiedzieć, co się dzieje na rynkach? Patrz na obligacje”. Po raz ostatni amerykańska waluta była tak droga jak dziś w październiku 2002 r.

Dolar najdroższy od 14 lat
Dolar najdroższy od 14 lat (fot. Adam Torchała / Bankier.pl)

Złoty traci także względem innych walut. Przed 17:00 za euro trzeba było zapłacić ponad 4,44 zł, czyli o cztery grosze więcej niż we wtorek. Jeśli do końca dnia para EUR/PLN utrzyma się na obecnym poziomie, wyznaczy najwyższy kurs zamknięcia od czerwca. Frank szwajcarski kosztował ponad 4,14 zł i także celował w najwyższy kurs zamknięcia od końcówki czerwca. Funt brytyjski drożał o prawie sześć groszy, osiągając cenę 5,17 zł.

Na najważniejszej parze walutowej świata - EUR/USD - doszło do "pęknięcia" kolejnej psychologicznej bariery (1,07 USD) oraz zejścia w rejony tegorocznych minimów. Dla rynku walutowego jeszcze gorętszy od listopada może być grudzień, ponieważ to właśnie wtedy dwa najważniejsze banki centralne decydować będą o kierunku polityki monetarnej. Rada Prezesów EBC zbiera się 8 grudnia, a Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku decyzję ogłosi 6 dni później.

Krzysztof Kolany, Michał Żuławiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
31 12 ~PIS_kradnie

Gdy Polską rządzi PIS partia obłąkanych ludzi, partia który niszczy Polskę to efekt jest taki a nie inny. Gdy zmieni się rząd na rząd Polski na pewno złoty za jakiś czas odrobi większość strat.

! Odpowiedz
3 4 ~asdff

Ta... na pewno. Pieniądze pochodzą z długów. Politycy, urzędy, sędziowie są skorumpowani.
Myślicie, że dlaczego to działa tak, a nie inaczej? Gdyby nie byli skorumpowani to by dawno wąchali kwiatki od korzenia. Elita na górze okłamuje nas, że pieniądze są coś warte.
Oni chcą żebyśmy mieli chipy rfid w ciele. Jeden w głowie(?), a drugi w d...
Już jesteśmy niewolnikami, a może być jeszcze gorzej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 36 ~Jan

Jeszcze 9 dni temu media głównego ścieku wieściły że w przypadku wygranej Trumpa Dolar padnie. Jak widać efekt jest całkowicie odwrotny. Faktem jest że Stany to kraj w ruinie. Więc jeśli Amerykańska waluta tylko przez obietnicę powrotu do korzeni wolnościowych zwyżkuje to wyobraźcie w jakiej czarnej dziurze jest teraz świat. W 1848 - 49 roku miało miejsce pasmo raptownych wydarzeń o cechach rewolucyjnych we Francji, w Niemczech na Węgrzech we Włoszech, na terenach Polski i Półwyspu Liberyjskiego Anglii i Irlandii. Właściwie nie wiadomo dlaczego w jednym czasie dochodzi do raptownych wydarzeń lub zmian w różnych miejscach globu ziemskiego, pamiętajmy że w 1848 nie było ani internetu ani Sorosa :) . Odnoszę wrażenie że teraz właśnie weszliśmy w taki okres. Można to nazwać cyklicznością wydarzeń lub użyć powiedzenia; historia lubi sie powtarzać. Jak się skończy ta rewolucja? Nie wiem. Wiem że sie wydarzy i obejmie sporą część świata.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 18 ~Reporter

Brawo! A młokosy wychowani na propagandzie i długu kompletnie nie ogarniają obecnej sytuacji. Widzą tylko dostępny kredyt pełne galerie towaru lecz kompletnie nie zdają sobie sprawy jak przez przestępcze elity zostały zmanipulowane. Niestety ja daję jeszcze dobrych kilka dni spokoju zanim na świecie kredyt wyschnie, i sytuacja stanie się podobna jak Wenezueli, Indiach „eksperci” zgodnym chórem „rykną” to było do przewidzenia, lecz obecnie na takie wpisy jak powyższe każą nam się puknąć w czoło i skaczą w rytm KOD`u na ulicach jak kangury. Ano zobaczymy!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 10 ~Adam_N odpowiada ~Reporter

Co KOD ma wspólnego z kursem dolara to nie wiem, może to że dostajesz prowizję jeżeli ich skrytykujesz w komentarzu.

! Odpowiedz
2 3 ~Antek

"Faktem jest że Stany to kraj w ruinie" ... czyżby ?

! Odpowiedz
1 8 ~marzyciel

USA jest w ruinie? Marzę o tym, żeby Polska była tak zrujnowana.

! Odpowiedz
2 1 ~Omnipotek odpowiada ~Reporter

osłabienie do dolara to kwestia wyborów w USA ale osłabienie złotówki do Euro to już zasługa miłościwie nam panujących. Frank po 4,15 to nie wina Trampa czy mediów tylko nieudolnej polityki tego rządu. Będziemy bankrutem tak jak Grecja ale 500+ będzie i na emerytury gawiedź też będzie mogła wcześniej iść a że emerytura będzie głodowa to przecież suweren sam tak chciał.
Głupich nie sieją rosną sami jak na drożdzach

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
EUR -0,01% 4,2344
2020-01-17
EUR/GBP -0,02% 0,8406
2019-12-09 09:29:00
USD/PLN 0,66% 3,8206
2020-01-17 22:59:00
EUR/PLN 0,23% 4,2368
2020-01-17 22:59:00
EUR/USD -0,42% 1,1090
2020-01-17 22:59:00
CHF/PLN 0,32% 3,9449
2020-01-17 22:59:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil