REKLAMA

Disneyland podnosi ceny biletów

2020-02-12 22:44
publikacja
2020-02-12 22:44

Chcący odwiedzić Disneyland w kalifornijskim Anaheim będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Park rozrywki podniósł ceny biletów - za niektóre jednodniowe wejściówki trzeba zapłacić ponad 200 dolarów.

fot. Fred Prouser / / Reuters
W dniach poza szczytem za jednodniowy pobyt w Disneylandzie wciąż zapłacimy 104 dol. - informuje w środę portal Fox News. O 5 proc. podwyższono natomiast ceny jednodniowych wizyt w weekendy oraz święta - teraz wynoszą one od 114 do 154 dol.

Więcej zapłacą również goście chcący odwiedzić oprócz Disneyland Park również położony blisko niego Disney California Adventure Park. Jeden dzień takiej wizyty to 209 dolarów. Inspirowany filmami Disneya park podwyższył także ceny kilkudniowych wejściówek. Zmieniła się też taryfa dla najbardziej oddanych fanów. Bilet roczny, który uprawnia do wejść do bajkowego parku rozrywki w Kalifornii oraz podobnego na Florydzie, podrożał z 1949 dol.do 2199 dol.

Disney różnicuje ceny wejściówek w zależności od dnia, by zapobiec nadmiernym tłumom i kolejkom w parku. Poprzednim razem koszt biletów podniesiono 13 miesięcy temu, na krótko przed otwarciem parku tematycznego związanego z sagą Gwiezdnych Wojen, którego budowa pochłonęła 1 mld USD.

To nie koniec pomysłów na rozwój kalifornijskiego Disneylandu. Planowane jest otwarcie nowej atrakcji z superbohaterami z komiksów i filmów Marvela. W lutym ma też odbyć się parada "Magic Happens".

Odwiedzający park oprócz kosztów związanych z wejściem muszą liczyć się także z innymi wydatkami. Cena parkingu to 25 dol. Kolejne 20 dol. kosztuje możliwość korzystania z internetowego rejestrowania się na atrakcje, co pozwala na omijanie kolejek.

Disneyland w Anaheim to jeden z kilku takich tematycznych parków na całym świecie. Rocznie odwiedza go blisko 20 mln dzieci i dorosłych. Przyciągają ich przechadzające się po parku bajkowe postacie, karuzele, rollercoastery, domy strachu oraz setki innych atrakcji.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki