REKLAMA

Demokraci oskarżają Rosję o pomoc Trumpowi

2016-07-25 07:20
publikacja
2016-07-25 07:20

Sztab Hillary Clinton oskarżył Rosję o wywołanie w Stanach Zjednoczonych skandalu politycznego, który ma pomóc Donaldowi Trumpowi wygrać wybory prezydenckie. Współpracownicy Trumpa uznają te twierdzenia za absurdalne. A wszystko to w przededniu konwencji wyborczej Hillary Clinton.

Sztab Hillary Clinton oskarża Rosję o wspomaganie Donalda Trumpa / fot. Scott Morgan / FORUM

Skandal wywołała publikacja przez WikiLeaks 20 tysięcy wykradzionych e-maili, z których wynika, że działacze Komitetu Krajowego Partii Demokratycznej preferowali w prawyborach Hillary Clinton i dyskutowali o możliwości podważenia kandydatury Berniego Sandersa. W następstwie publikacji do dymisji podała się szefowa Komitetu, Debbie Wasserman Schultz.

Sztab Hillary Clinton wskazał na Rosję . "Eksperci mówią nam, że przedstawiciele rządu Rosji włamali się do sieci i wykradli te e-maile. Inni eksperci twierdzą, że Rosjanie ujawniają te e-maile, by pomóc Donaldowi Trumpowi" - mówił szef sztabu Hillary Clinton, Robby Mook. Nie przestawił jednak dowodów na poparcie swoich słów.

Szef sztabu Donalda Trumpa, Paul Manafort, uznał twierdzenia o wspieraniu przez Rosję kandydatury Trumpa za bezpodstawne. "To absurd. Nie wiem, o czym oni mówią. To szaleństwo" - powiedział w wywiadzie dla CNN Manafort, który w przeszłości doradzał prorosyjskiemu prezydentowi Ukrainy, Wiktorowi Janukowyczowi. Syn kandydata republikanów, Donald Trump Junior, zarzucił sztabowi Hillary Clinton prowadzenie kampanii oszczerstw.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~Malibu
Clinton wyglada juz jak Soros
~plutarch
Putin zrobi bardzo dużo, żeby pomóc Trumpowi.
~DOBRODZIEJ
przypominam o tabletkach
~ityle
Nie mylić proszę slowa trump z tramp. Trump znaczy:1. trąbka (instrument), 2. atut, atu, karta atutowa (np. w brydzu), 3. pierd, bąk. Natomiast tramp znaczy: 1. tułacz, wędrowiec, 2. wędrówka tułaczka, 3.latawica, kobieta puszczalska, 4. stukot (butów), tupanie (stóp). Źródło - diki słownik.
~lel
widzę tu drugą Kopacz. Jeżeli okaże się, że brak jest dowodów - a na przyznanie się Putina do winy nie ma co liczyć - kabza Trjumfa, zostanie nabita 1% głosów
~kopiejka
Dyżurny rusofob plutarch na pewno dopatrzy się w tym działania agentury wpływu Putina...
~plutarch
skąd, przecież sam car obiecywał: nas tam nie ma!
~miro
oskarżam żydów o pomoc clintonowej
~plutarch
olginowski bot antysemita 100%

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki