REKLAMA

DM BOŚ podwyższył rekomendację dla Sanoka do "kupuj"

2020-05-27 09:06
publikacja
2020-05-27 09:06
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 20 maja - wydanym po publikacji przez Sanok wyników, podwyższyli rekomendację dla spółki do "kupuj" z "trzymaj" wcześniej. Cena docelowa została utrzymana na poziomie 19 zł.

Analitycy ocenili wyniki za pierwszy kwartał jako "mocne". Ich zdaniem, pandemia nie zdążyła odcisnąć na nich piętna.

"Wysokie marże w segmencie motoryzacyjnym mogą sugerować, że krzywa uczenia się w przypadku nowych kontraktów jest lepsza niż oczekiwaliśmy, co z kolei może implikować, że nasze obecne prognozy marż są zbyt konserwatywne" - napisano.

"Marża zysku brutto na sprzedaży (po odliczeniu kosztów sprzedaży) wyniosła 40 mln zł (-22 proc. rdr) i okazała się wyższa od naszych prognoz o 18 proc.. Poza segmentem przemysł/rolnictwo wszystkie pozostałe zanotowały marże wyższe od naszych oczekiwań. W segmencie motoryzacyjnym marża osiągnęła 8,3 proc., czyli prawie dwukrotnie przebiła naszą prognozę w wysokości 4,5 proc. (...) Może to sugerować na lepszą od oczekiwań krzywą uczenia się w przypadku nowych kontraktów" - dodano.

19 maja, po sesji spółka opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał. EBITDA wyniosła 26,6 mln zł (-5 proc. rdr) i okazała się wyższa o 69 proc. od oczekiwań rynkowych. Zysk netto osiągnął 8,9 mln zł (-50 proc. rdr), co oznacza, że ponad sześciokrotnie przebił konsensus.

"Przychody grupy okazały się bliskie konsensusu i oczekiwań DM BOŚ SA; w segmencie motoryzacyjnym wyniosły 156,7 mln zł (zgodnie z naszymi oczekiwaniami). Z drugiej strony przychody w segmencie przemysł/rolnictwo w wysokości 45 mln zł były o 24 proc. (8,6 mln zł) wyższe od naszej prognozy" - dodano.

W raporcie podano, że w ocenie spółki wpływ pandemii będzie widoczny w kwietniu, a także w maju i w czerwcu w związku z dużą liczbą zmniejszenia/odwołania zamówień przez klientów, co w szczególności ma dotyczyć segmentu motoryzacyjnego i mieszanek gumowych.

"Wdaje się, że silne pogorszenie wyników finansowych za drugi kwartał br. jest już w kursie akcji. Obecnie zakładamy odpowiednio 65 proc. i 43 proc. spadek rdr przychodów w segmencie motoryzacyjnym i w całej grupie w drugim kwartale, a EBITDA prognozujemy na ledwie 6 mln zł. Wynik netto za drugi kwartał br. może spaść do -9 mln zł" - napisano.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BOŚ dla Sanoka. Jej autorem jest Tomasz Rodak. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 20 maja, o godzinie 7:25.

W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36226305_Attachment Sanok_RC.pdfpdf
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki