REKLAMA

Creepy Jar poda road map dla "Green Hell" na '22 i pierwsze materiały "Chimery" do końca '21

2021-10-04 12:16
publikacja
2021-10-04 12:16
Creepy Jar poda road map dla "Green Hell" na '22 i pierwsze materiały "Chimery" do końca '21
Creepy Jar poda road map dla "Green Hell" na '22 i pierwsze materiały "Chimery" do końca '21
/ Creepy Jar

Creepy Jar, chce do końca tego roku przedstawić plany dla gry "Green Hell" na rok przyszły, jak również przedstawić pierwsze materiały promocyjne swojego nowego tytułu o roboczej nazwie "Projekt Chimera" - podali podczas konferencji przedstawiciele producenta gier.

"To już 3 lata od premiery +Green Hell+, a ten projekt nadal fajnie się rozwija. Rok 2022 będzie obfitował w update'y do gry. Po przeglądzie konkurencyjnych projektów, mamy ciekawy pomysł, który być może dobrze zgra się z tym tytułem. Przed końcem 2021 r. będziemy chcieli podać road map na 2022 r." - poinformował podczas konferencji Krzysztof Kwiatek, prezes spółki.

Do końca roku gotowy ma być także dodatek do "Green Hell" - "Spirits of Amazonia 3" na PC.

"Ma to być zamknięcie rozdziału tych dodatków, dwie poprzednie części rozbudowały kontent gry i przyciągnęły nowych graczy. Część trzecia wprowadzi nowe elementy, np. areny. Ten dodatek dobrze rokuje, zamykamy produkcję i wkrótce chcemy zacząć szerokie testy. Musimy być pewni dobrej jakości tej produkcji. Przed nami parę krótkich miesięcy i mam nadzieję, że uda się zamknąć ten temat w 2021 r." - powiedział prezes.

"Jeśli popatrzymy na ewolucję przychodów w kolejnych kwartałach, to widać, że mimo iż +Green Hell+ jest długo na rynku, to dodatki i nowe platformy, na które wchodzimy pozwalają nam powiększać obroty w kolejnych okresach działania. To trend, który kolejnymi dodatkami będziemy się starali utrzymać" - dodał Grzegorz Piekar, dyrektor finansowy spółki.

Pod koniec września spółka informowała, że łączna sprzedaż brutto gry "Green Hell" na platformy Steam, PlayStation Store i Microsoft Store przekroczyła poziom 2,5 mln egzemplarzy. Według stanu na 27 września 2021 r., lista graczy nadal oczekujących na zakup "Green Hell" na platformie Steam obejmowała 1,11 mln osób.

Przedstawiciele Creepy Jar poinformowali, że w tym roku możliwa jest też wstępna akcja promocyjna nowej gry spółki o roboczym tytule "Projekt Chimera".

"Plan jest taki, by projekt dostał swój finalny tytuł (...) Chcemy przedstawić materiały graczom, by wiedzieli, że taki projekt powstaje i jakie są jego założenia, mieli świadomość jaki reprezentuje gatunek, wiedzieli na co będą czekali" - powiedział Kwiatek.

"Intensywna promocja ma mieć miejsce w przyszłym roku. Wtedy będziemy także udostępniali pierwsze materiały wideo" - dodał.

Spółka cały czas kompletuje zespół do produkcji gry.

"Większość teamu została przydzielona, produkcja trwa. Szukamy jeszcze kilku dobrych specjalistów żeby zamknąć zespół i by produkcja ruszyła pełną parą. Do finalnej wersji jeszcze daleko" - powiedział Krzysztof Sałek, członek zarządu Creepy Jar.

Creepy Jar chce być także wydawcą tytułu, choć nie wyklucza współpracy z zewnętrznym podmiotem w zakresie promocji.

"Na chwilę obecną chcemy być wydawcą. To byłoby uwieńczenie naszych dotychczasowych starań na rynku wydawniczym. Ale nie zamykamy sobie furtki do współpracy, np. dla wzmocnienia efektów marketingowych" - poinformował Kwiatek.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że orientacyjny budżet na produkcję gry to 10 mln zł i nie zawiera on środków na marketing.

W I połowie 2021 r. Creepy Jar zanotował przychody na poziomie 21,2 mln zł wobec 23,1 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny spadł do 13,3 mln zł z 20,2 mln zł, a zysk netto do 12 mln zł z 16 mln zł przed rokiem.

Przedstawiciele spółki przypomnieli, że rentowność operacyjna i netto są niższe niż w I półroczu ubiegłego roku, gdyż w tamtym okresie spółka nie ujmowała jeszcze w wynikach kosztów związanych z programem motywacyjnym. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki