Carrefour też przejmuje Piotra i Pawła

Trzy sklepy Piotra i Pawła, z czego dwa franczyzowe, przejdą w tym tygodniu w ręce Carrefoura, jednak sieć ma apetyt na znacznie więcej i chce powalczyć o nie z Jeronimo Martins, właścicielem Biedronki.

(fot. Piotr Waniorek / FORUM)

Pod koniec września Biedronka przejęła pięć placówek Piotra i Pawła - dwa we Wrocławiu, a także po jednym w Tychach, Poznaniu i Kaliszu. Teraz ochoty na sklepy poznańskiej sieci nabrał również Carrefour, który przejął następujące placówki: znajdującą się przy Al. Rzeczpospolitej na warszawskim Wilanowie, w Konstancinie Jeziornej oraz w Katowicach przy ul. Bażantów.

– Dla nas jest to element realizowanego planu restrukturyzacji, którego jednym z elementów jest przejmowanie części sklepów przez inwestorów branżowych. Jednocześnie wprowadzamy nowy program lojalnościowy, poszerzamy asortyment na półkach i wkrótce startujemy z nową kampanią marketingową – mówi prezes sieci Piotr i Paweł. – Negocjacje dotyczące przejęcia kilku kolejnych  sklepów z różnymi inwestorami trwają – podkreśla Marek Miętka.

Różnicą w stosunku do poprzedniego przejęcia jest to, że dwa sklepy nie są sklepami własnymi, lecz franczyzami. Piotr i Paweł poinformował, że gotowy jest do zakończenia współpracy, jeśli tylko jej warunki będą dla nich korzystne.

- Nie mamy nic przeciwko temu, w momencie kiedy spłacą zobowiązania w stosunku do Piotra i Pawła. Nie trzymamy nikogo na siłę. Każda współpraca jest dobrowolna, a najlepsze efekty daje praca z ludźmi, którzy chcą, a nie muszą - mówił Miętka.

I tu pojawia się problem, ponieważ franczyzobiorcy nierzadko nabywali sklepy, finansując je z niemałych kredytów udzielonych przez Piotra i Pawła, a raty spłaty niejednokrotnie były większe niż zyski, które generowały sklepy. Dodatkowo zadłużali się względem magazynu centralnego poznańskiej sieci, gdzie zaopatrywali się w towar.

Nie tylko Biedronka i Carrefour są zainteresowani przejmowaniem pozostałych placówek Piotra i Pawła. Konkurentem sieci mogą być również Stokrotka i Intermarche.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.