Carrefour też przejmuje Piotra i Pawła

Trzy sklepy Piotra i Pawła, z czego dwa franczyzowe, przejdą w tym tygodniu w ręce Carrefoura, jednak sieć ma apetyt na znacznie więcej i chce powalczyć o nie z Jeronimo Martins, właścicielem Biedronki.

(fot. Piotr Waniorek / FORUM)

Pod koniec września Biedronka przejęła pięć placówek Piotra i Pawła - dwa we Wrocławiu, a także po jednym w Tychach, Poznaniu i Kaliszu. Teraz ochoty na sklepy poznańskiej sieci nabrał również Carrefour, który przejął następujące placówki: znajdującą się przy Al. Rzeczpospolitej na warszawskim Wilanowie, w Konstancinie Jeziornej oraz w Katowicach przy ul. Bażantów.

– Dla nas jest to element realizowanego planu restrukturyzacji, którego jednym z elementów jest przejmowanie części sklepów przez inwestorów branżowych. Jednocześnie wprowadzamy nowy program lojalnościowy, poszerzamy asortyment na półkach i wkrótce startujemy z nową kampanią marketingową – mówi prezes sieci Piotr i Paweł. – Negocjacje dotyczące przejęcia kilku kolejnych  sklepów z różnymi inwestorami trwają – podkreśla Marek Miętka.

Różnicą w stosunku do poprzedniego przejęcia jest to, że dwa sklepy nie są sklepami własnymi, lecz franczyzami. Piotr i Paweł poinformował, że gotowy jest do zakończenia współpracy, jeśli tylko jej warunki będą dla nich korzystne.

- Nie mamy nic przeciwko temu, w momencie kiedy spłacą zobowiązania w stosunku do Piotra i Pawła. Nie trzymamy nikogo na siłę. Każda współpraca jest dobrowolna, a najlepsze efekty daje praca z ludźmi, którzy chcą, a nie muszą - mówił Miętka.

I tu pojawia się problem, ponieważ franczyzobiorcy nierzadko nabywali sklepy, finansując je z niemałych kredytów udzielonych przez Piotra i Pawła, a raty spłaty niejednokrotnie były większe niż zyski, które generowały sklepy. Dodatkowo zadłużali się względem magazynu centralnego poznańskiej sieci, gdzie zaopatrywali się w towar.

Nie tylko Biedronka i Carrefour są zainteresowani przejmowaniem pozostałych placówek Piotra i Pawła. Konkurentem sieci mogą być również Stokrotka i Intermarche.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.