REKLAMA

Brytyjczycy na wakacjach w Hiszpanii

Angelika Lech2016-08-31 16:58
publikacja
2016-08-31 16:58

Oficjalne dane wskazują na rekordową liczbę brytyjskich turystów, którzy wypoczywali w Hiszpanii - ok. 9,6 mln. Jest to blisko jedna czwarta wszystkich zagranicznych gości.

fot. / / ingimage.com

W przeciwieństwie do Francji, Hiszpania odnotowuje wielkie wzrosty w sektorze turystyki. W lipcu bieżącego roku zanotowano wzrost o 11% w stosunku do roku 2015.

Obniżenie wartości funta w stosunku do euro - obowiązującej waluty w Hiszpanii - nie zraziło Brytyjczyków. Hiszpania w tym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystycznym. Rezerwacje w niektórych ośrodkach wypoczynkowych, chociażby na Majorce, były dokonywane odpowiednio wcześniej. W wielu ośrodkach zarezerwowano wszystkie pokoje aż do końca września. Nawet w październiku turyści nie rezygnują z podróży, co powoduje wydłużenie hiszpańskiego okresu turystycznego również na jesienne miesiące.

Miejscem, w którym zarejestrowano największy wzrost liczby turystów, była Barcelona. Za nią uplasowały się Baleary, Costa del Sol i Wyspy Kanaryjskie. Valencia odnotowała wzrost na poziomie 49 proc., a Sevilla – 26 proc.

Choć ostateczne dane za miesiąc sierpień nie zostały jeszcze opublikowane, to Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży oszacowało, że całoroczny wzrost liczby brytyjskich turystów odwiedzających Hiszpanię może ukształtować się na poziomie 25 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Widoczny spadek natomiast odnotowuje Turcja - ok. 30 proc. czy Egipt – 60 proc.

W tym roku oprócz Hiszpanii największym zainteresowaniem turystycznym cieszyły się takie kraje jak Kuba i Bułgaria. Jest to efekt wzrastającego niepokoju społecznego w niektórych państwach Europy. Według badań, na wydarzeniach związanych z terroryzmem i niestabilnością polityczną innych krajów Hiszpania zyskała w tym roku 12-15 proc. więcej odwiedzających.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z tak wielkich wzrostów. Na ulicach Majorki pojawiały się negatywne hasła, których adresatami byli obcokrajowcy. Namalowane na budynkach graffiti prezentowały napisy typu: "Turysto wróć do domu", "Turysto jesteś terrorystą" - podaje "The Guardian". Były one szybko usuwane przez tamtejszą policję.

Źródło:
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Ag
Ja byłam w tym roku też byłam w Hiszpanii, a dokładniej w Torrevieji. Śliczne miejsce i całkiem spokojnie było. Do tego miałam przyjemny apartament z widokiem na morze i ogródkiem - zarezerwowałam go w całkiem dobrej cenie na bookaparcie. Muszę przyznać, że nie żałuję.
~tatiana
Fajnie, zazdroszczę ;) Ja byłam tylko w Polsce, nad morzem. Też rezerwowałam noclegi na bookaparcie i muszę przyznać, że to negocjowanie cen to fajna sprawa. Ja spędziłam tydzień w Jastrzębiej Górze i nie żałuję. W przyszłym roku może będzie Hiszpania.
~igor odpowiada ~tatiana
Hmmmm, chyba w końcu muszę skorzystać z bookapartu, niedługo mam wyjazd i będę potrzebował jakiegoś dobrego noclegu ;) A negocjować bardzo lubię, może uda mi się obniżyć cenę.
~abc
Najpiękniejsza jest Lefkada i Mauritius i mój ogród ;)
~BytomRoolez
Jedz do Bytomia.Bo jak nie, to Bytom przyjedzie do Ciebie :))
~as
http://viajar.elperiodico.com/destinos/europa/espana/los-15-pueblos-mas-bellos-de-espana
~Ed
Jestem akurat w Lizbonie. Miasto i okolice sa interesujace i jest co robic
Ale ogolnie przestrzegam przed knajpami bo duzo jest brudnych i drogich jak na oferte. Szczegolnie w Alfamie. Sa nastawione na jednorazowego klienta.
Lepiej wziac apt z kacikiem kuchennym i samemu cos przygotowac.
~zagraniczny_lanser
To ja wezne słoiki z bigosem :) A na poważnie to warto zwiedzić Polskę zamiast dawać kasę obcym. Pogodę mamy niezłą, jest morze, góry, rzeki, jeziora, zabytki itd.
~as odpowiada ~zagraniczny_lanser
Nie rozśmieszaj mnie. Hiszpania to jedno z najpiękniejszych państw na świecie. Kraków, Gdańsk czy Warszawa mają się tak do Barcelony, Walencji czy Madrytu, jak Kryśka Pawłowicz do Miss Word. Nie wspominając o południowym wybrzeżu, baśniowej Andaluzji i dziesiątkach mniej ważnych miast a nawet miasteczek, ktorymi usiana jest cała Nie rozśmieszaj mnie. Hiszpania to jedno z najpiękniejszych państw na świecie. Kraków, Gdańsk czy Warszawa mają się tak do Barcelony, Walencji czy Madrytu, jak Kryśka Pawłowicz do Miss Word. Nie wspominając o południowym wybrzeżu, baśniowej Andaluzji i dziesiątkach mniej ważnych miast a nawet miasteczek, ktorymi usiana jest cała Hiszpania: http://viajar.elperiodico.com/destinos/europa/espana/los-15-pueblos-mas-bellos-de-espana

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki