REKLAMA
SKORZYSTAJ

Bratkowski bojkotuje RPP

2010-05-27 05:12
publikacja
2010-05-27 05:12
Członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski nie uczestniczy w jej posiedzeniach. To sprzeciw wobec nieuregulowanej jego zdaniem sytuacji we władzach RPP - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Andrzej Bratkowski chce wyjaśnienia wątpliwości wokół pełnienia funkcji przez p.o. prezesa NBP Piotra Wiesiołka. Zdaniem Bratkowskiego, przejęcie wszystkich obowiązków po prezesie Sławomirze Skrzypku budzi wątpliwości prawne. Drugi powód bojkotu posiedzeń Rady to brak zgody zarządu NBP na przedłużenie elastycznej linii kredytowej (FCL).

Jak przypomina "Dziennik", wcześniej ekonomista zapowiadał, że zrezygnuje z członkostwa w Radzie, jeśli rząd zgodzi się na niższy zysk z NBP niż miałby wynikać z uchwały RPP. Potem Rada wycofała się z uchwały, a rząd przyjął sprawozdanie NBP z pierwotnie zaproponowanym zyskiem w wysokości 3 miliardów 960 milionów złotych.

IAR/"Dziennik Gazeta Prawna"/orzechowska/dabr
Źródło:IAR
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych z bonusami dla przedsiębiorców
Ranking najtańszych kont firmowych z bonusami dla przedsiębiorców

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~JK
Oszołomstwo jest wszędzie. W banku też!

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki