Boom na paczki do Chin

Co siódma paczka wysyłana z Polski za granicę trafia dziś do Chin. W ciągu roku popyt na usługi kurierskie związane z dostarczaniem przesyłek w tym kierunku wzrósł aż o 65 proc.

Co siódma paczka wysłana z Polski trafia do Chin
Co siódma paczka wysłana z Polski trafia do Chin (fot. istock / Thinkstock)

Jak wynika z danych Poczty Polskiej, po I kwartale 2015 r., pod względem popularności krajów, do których Polacy ślą najwięcej, Chiny wyprzedziły Wielką Brytanię i wskoczyły na drugą pozycję, niemal zrównując się z Niemcami.

Eksperci branży kurierskiej nie mają wątpliwości odnośnie popularności tego kierunku. Z Polski masowo wysyłane są głównie mleko w proszku, a także suplementy diety. Powód? Kilka lat temu w Chinach wybuchły afery dotyczące zatrutego mleka w proszku i nielegalnego procederu, związanego z powtórnym wykorzystaniem oleju posmażalniczego w celach spożywczych oraz w farmacji.

Dla wysyłających to zyskowny interes. 800-gramowe opakowanie mleka w Polsce kosztuje ok. 45 zł. "W Chinach za to samo mleko płaci się 190 zł. Wysyłka paczki, w której mieści się 18 puszek, kosztuje tylko 200 zł." podkreśla Adam Machaj z serwisu internetowego "Raport z Państwa Środka", od lat mieszkający w Chinach.

(PAP)

tpo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~krzych

I to tu Państwo powinno dac wszelkie wsparcie a nie w wydobycie wegla. Lepiej i bezpieczniej aby taki górnik wysyłal mleko w proszki niz fedrował kieszenie podatników.

! Odpowiedz
2 2 ~zxcv

To pakazuje jedno, ze smartphonami sie nie najesz, a rozwój gospodarczy kosztem zdrowia i zanieczyszczenia srodowiska nie ma sensu.

! Odpowiedz
2 7 ~Krytyka_Robotów

Może to tylko taki drobiazg, ale pokazuje że powoli odwracają się bieguny gospodarcze.

! Odpowiedz
5 1 ~bibol

idiota ? czy prowokator ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne