REKLAMA

Booking.com zwolni 25 proc. pracowników

2020-08-05 10:27
publikacja
2020-08-05 10:27
Booking.com zwolni 25 proc. pracowników
Booking.com zwolni 25 proc. pracowników
fot. PASCAL ROSSIGNOL / / Reuters

Właściciel serwisu Booking.com zamierza zredukować zatrudnienie o jedną czwartą z powodu strat spowodowanych pandemią koronawirusa, donosi portal Wirtualnemedia.pl

Booking Holdings z siedzibą w USA planuje redukcję 25 proc. załogi. Firma zatrudnia obecnie 17 tys. osób. Pierwsza o sprawie doniosła holenderska gazeta "NRC Handelsblad", powołując się na nagranie prezesa Booking Holding, które zostało przesłane pracownikom. 

- Niestety, w wyniku kryzysu, podobnie jak wiele innych firm z branży turystycznej, musimy podjąć niezwykle trudny krok w celu zredukowania naszej siły roboczej, dotyczy to nawet 25 proc. pracowników na całym świecie — powiedziała.rzeczniczka firmy agencji Reuters. 

Kryzys w turystyce spowodował również zwolnienia na polskim rynku. Z końcem marca Wakacje.pl, spółka należąca do holdingu Wirtualnej Polski, zwolniła kilkudziesięciu pracowników.

- Decyzja dla zarządu Wakacje.pl była bardzo trudna, niestety konieczna w sytuacji, w której ruch turystyczny na świecie w zasadzie nie istnieje. Wakacje.pl ograniczają koszty — tłumaczył szef komunikacji WP w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

WS

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marynapilecka
Czyli inwestycja w najem coraz bardziej opłacana?

Jasiek i reszta troli???
kerad_
W imieniu trolli ... tak ...ludzie coraz niechętniej będą wyjeżdżać do hoteli i dużych ośrodków wczasowych i będą wybierać mieszkania i domki!

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki