Błaszczak: Problem z Misiewiczem był czysto wizerunkowy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie zawaha się żeby wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy sprzeniewierzają się zasadom - powiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentując sprawę b. rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. Dodał, że ten "problem miał charakter wizerunkowy".

(fot. Michał Dyjuk / FORUM)

W ubiegłą środę szef PiS zawiesił Misiewicza w prawach członka PiS i zdecydował o powołaniu komisji do wyjaśnienia stawianych mu zarzutów i okoliczności powoływania go na pełnione funkcje. W czwartek Misiewicz złożył rezygnację z członkostwa w PiS, która została przyjęta.

Odnosząc się do tej sprawy Błaszczak przekonywał we wtorkowych Sygnałach Dni, że ten "problem miał charakter wizerunkowy". "Okazało się, że była potrzebna komisja, że była potrzebna interwencja lidera PiS, premiera Jarosława Kaczyńskiego, żeby ten problem zamknąć. (...) To jest dowód tego, że wyciągamy wnioski, że traktujemy poważnie nasze zobowiązania" - mówił szef MSWiA.

"Sprawa została rozwiązana. Nasi poprzednicy tylko przyklepywali sprawy, a tych, którzy wówczas gorszyli opinię publiczną, było bardzo, bardzo wielu" - podkreślił minister. "My nie zawahamy się, nasz lider premier Jarosław Kaczyński nie zawaha się, żeby wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy sprzeniewierzają się zasadom" - zapewnił Błaszczak.

Bezpośrednim impulsem do powołania komisji PiS ws. Misiewicza były doniesienia prasowe, że został on zatrudniony w państwowej spółce Polska Grupa Zbrojeniowa, gdzie miałby zarabiać 50 tys. zł miesięcznie. Informacjom dotyczącym wysokości wynagrodzenia zaprzeczał rzecznik PGZ. W minioną środę spółka poinformowała o rozwiązaniu umowy o pracę z Misiewiczem za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym.

Komisja, w skład której weszli politycy PiS: Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski, w czwartek rozmawiała z Misiewiczem; w siedzibie PiS obecny był również szef MON Antoni Macierewicz. Komisja - jak poinformował Brudziński - całkowicie negatywnie oceniła postawę Misiewicza stwierdzając, że nie ma on kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego.

Brudziński zaznaczył, że oświadczenie komisji zostało zaakceptowane i podpisane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, podpisali je także członkowie komisji oraz rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski. Po rozmowie z komisją Misiewicz złożył rezygnację z członkostwa w PiS, która została przyjęta. (PAP)

amt/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 ~JOla

PIS zebrał wszystkie siły, prezesa, komisję, premier, ba nawet prezydent zabrał głos i .... udało się! Udało się usunąć urzędnika bez wykształcenia i kwalifikacji ze stołka. Cóz to za wygrana rządu całego, gdzie mam zanieść kwiaty z gratulacjami?

! Odpowiedz
0 6 ~Obserwator

To pokazuje ze Macior rządzi!! Ale Jaro nie wytrzymał i chycną miśka.
Macior to kanalia tego rządu.. Inni też nie lepsi, jakby Jaro za mordę nie trzymał to by było dopiero...

! Odpowiedz
0 11 ~andrew

Jaka to jest słabość PiS-u, gdzie na tak prostą sprawę, jaką był Misiewicz trzeba było powoływać specjalną komisję?

! Odpowiedz
0 10 ~oligen

Kierownictwo PiS lubi krągłych jędrnych chłopaczków i to od dawna

! Odpowiedz
0 14 ~POL

Wypowiedz Pana Błaszczaka jest kompromitująca. Dlaczego oskarża się Pana Misiewicza? A za co On odpowiada? Przez półtora roku Ani Prezydent, ani Premier ani poseł Kaczyński nie widzieli w tym nic złego a czołowi politycy PIS piali z zachwytu nad zdolnościami tego młodego człowieka. Kto Go tam Panie Błaszczak posyłał na te ważne stanowiska? Dlaczego tych sie nie rozlicza? A jak tam z tymi 50 km na godzinę przy wypadku Pani Szydło? Czy przeproszono juz kierowcę Seicento za prymitywny przekaz o szybkości auta z Panią Premier?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~general_Misia

ZA CO gruba polska KASIORA DLA generalów MISIEWICZA I JANNINGERA od PISa ?

____ za jakie umiejetnosci, wyksztalcenie, PRACE, doswiadczenie ?????????????????????????????

! Odpowiedz
1 16 ~Gospodarka_Głupcze

Mariuszku, jaka ty się pyza zrobiłeś na tej dobrej misce, przepraszam - dobrej zmianie oczywiście ;]
Oczywiście, problem był tylko wizerunkowy.
1) Złoty medal za obronność, był tylko namalowany,
2) Wysokie stanowiska w kluczowym dla bezpieczeństwa resorcie - dorysowane ołówkiem
3) Skakanie po radach nadzorczych i pełnomocnikach zarządu, gabinetach politycznych przez PÓŁTORA ROKU - wykreowane przez agencje PR
4) Wożenie się na "ministerialnym" stołku, przyjmowanie salutów, wygłaszanie przemówień przed wojskiem - to oczywiście nie miało miejsca

Mario, bujać to MY a nie NAS - Naród.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil