REKLAMA
BADANIE

Bitcoin najdroższy od 3 lat

2016-12-12 13:23
publikacja
2016-12-12 13:23

Dwa jednocześnie występujące trendy – umocnienie dolara oraz ponowny wzrost cen bitcoina – sprawiają, że wirtualna waluta znów warta jest ponad 3000 złotych.

Bitcoin najdroższy od 3 lat
Bitcoin najdroższy od 3 lat
/ FORUM

O bitcoinie głośno robi się, gdy mocno drożeje lub tanieje. Obecna fala zainteresowania wywołana jest tą pierwszą ewentualnością. Kurs bitcoina na największych dolarowych giełdach sięga obecnie 778 USD. To o blisko 10% więcej niż miesiąc temu, 25% więcej niż trzy miesiące temu i aż 80% więcej niż na początku tego roku. Wyrażone w dolarach ceny bitcoina są obecnie najwyższe od lutego 2014 r.

Dominujące w medialnych komentarzach wyjaśnienie bitcoinowej hossy tradycyjnie związane jest ze wzrostem niepewności na światowych rynkach. W tym roku dodatkowym czynnikiem fundamentalnym jest „wojna z gotówką” prowadzona przez władze Indii, co zwiększa popyt mieszkańców tego ludnego kraju na wirtualną walutę. Nie bez znaczenia jest też popyt ze strony Chin (największy bitcoinowy rynek na świecie), gdzie władze walczą z kolei z odpływem kapitału.

Z polskiej perspektywy na notowania bitcoina patrzeć należy również przez pryzmat umocnienia dolara i wieloletniego szczytu na parze USD/PLN. Na giełdzie BitBay jedna jednostka bitcoina kosztuje obecnie ok. 3300 zł. To najwyższy poziom od końca 2013 r., kiedy na światowych giełdach cena jednostki najpopularniejszej waluty przebijała cenę uncji złota.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (131)

dodaj komentarz
~Ranking
Ranking kryptowalut 2016
Zestawienie które ile przyniosły zysków/strat
http://bithub.pl/ranking-kryptowalut-2016
~elemeleq
taka już domena Polaków, że nie ma to jak wypowiadać się na temat, o którym nie ma się zielonego pojęcia.. To, że można zarobić w internecie, to znaczy, że to już jest piramida finansowa? Typowe polskie myślenie :)

Ja na samym wzroście Bitcoina zarobiłem ponad 400zł od 16 listopada.
Bitcoin to najnormalniejsza waluta, którą
taka już domena Polaków, że nie ma to jak wypowiadać się na temat, o którym nie ma się zielonego pojęcia.. To, że można zarobić w internecie, to znaczy, że to już jest piramida finansowa? Typowe polskie myślenie :)

Ja na samym wzroście Bitcoina zarobiłem ponad 400zł od 16 listopada.
Bitcoin to najnormalniejsza waluta, którą już można płacić w setkach miejsc w Polsce, milionach na świecie.

Kiedyś karty płatnicze były dla wielu zacofanych ludzi "jednym wielkim oszustwem", teraz nawet starsi ludzie nie mogą się bez tego obejść.

Polecam więc zmienić mentalność, bo tylko na głupka wychodzisz publicznie.
~Czytelnik
Polski Amber gold ,ludzie już zapomnieli wygrywają ci co wymyślą piramidę a reszta ociera łezki
~inflacja
Ciekawe, że polski amber gold w formie złotówki Ciebie już tak nie interesuje. Kolejny znawca internetu nie znający pojęcia inflacja
wrongbit
Bitcoin nie ma jakichkolwiek znamion piramidy finansowej ponieważ właściciel danej sumy bitcoinów jest tylko JEDEN!!!! (ten który posiada hasło). Natomiast piramida finansowa jest wtedy gdy kilka lub nawet kilkaset albo wiecej osób rości prawa do tej samej rzeczy lub jakiegoś aktywa. Wiec bitcoin nie jest piramidą bo prawo do dysponowania Bitcoin nie ma jakichkolwiek znamion piramidy finansowej ponieważ właściciel danej sumy bitcoinów jest tylko JEDEN!!!! (ten który posiada hasło). Natomiast piramida finansowa jest wtedy gdy kilka lub nawet kilkaset albo wiecej osób rości prawa do tej samej rzeczy lub jakiegoś aktywa. Wiec bitcoin nie jest piramidą bo prawo do dysponowania np. 2 btc ma tylko ten który posiada hasło do tych bitcoinów nikt inny. Wiec ryzyko że to piramida finasowa w przypadku btc nie wystepuje ale zeby nie bylo zbyt pieknie sa inne ryzyka. np. moze to być bańka spekulacyjna, może upaść jedna z kilku dużych giełd obsługujących wymiane bitcoina na zwykłe pieniadze i wtedy cena poleci na glebe np. 100zł za 1btc ale nie zmieni to faktu że sam bitcoin działać bedzie dalej mimo niskiej ceny.
~xd1
to jest szajs wpłacasz kase na nic na coś czego nie ma , cena rośnie bo ludzie wpłacają kase a jak ją wypłacą cena i wartość spadnie wpłacisz na górce raptem spadnie i już nie masz tyle kasy co wpłacałeś to jakie to jest przenoszenie wartości , spekulacje jak na wszystkim , metale to jest prawdziwy pieniądz złoto srebro fizyczne to jest szajs wpłacasz kase na nic na coś czego nie ma , cena rośnie bo ludzie wpłacają kase a jak ją wypłacą cena i wartość spadnie wpłacisz na górce raptem spadnie i już nie masz tyle kasy co wpłacałeś to jakie to jest przenoszenie wartości , spekulacje jak na wszystkim , metale to jest prawdziwy pieniądz złoto srebro fizyczne kupisz i masz i tak samo wzrasta cena i spada ale granica gdzieś jest , a jak na bit bedzie krach atak hakerski już był i bedzie pewnie jeszcze nie raz kasa wypłynie i nie będzie nic i ludzie się odwrócą , żyjemy w świecie rzeczywistym nie wirtualnym
~dfsd
Z metalami podobnie, jak się okaże że znaleziono nowe złoża, to cena spada. A w wypadku wojny twoje złoto będzie gówno warte :D
~tymatołku odpowiada ~dfsd
za to w czasie wojny twój bitcoin będzie nieźle stał.. ech..
~waluta
a ty wpłącając do banku dostajesz coś, co jest? dostając papierek z napisem "10zł" to jest te coś? Mogę ci dać 100 papierków, a ty mi za nie zapłacisz, bo przecież liczy się tylko coś fizycznego?

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki