REKLAMA

Bitcoin mocno w dół. Znów przez wpisy Elona Muska

Michał Żuławiński2021-05-17 07:39analityk Bankier.pl
publikacja
2021-05-17 07:39
Bitcoin mocno w dół. Znów przez wpisy Elona Muska
Bitcoin mocno w dół. Znów przez wpisy Elona Muska
fot. ImageFlow / / Shutterstock

Kurs bitcoina spadł do najniższego poziomu od 3 miesięcy po tym, jak Elon Musk znów negatywnie wypowiedział się na temat najpopularniejszej kryptowaluty.

Kryptowalutowy rollercoaster znów pędzi w dół. W poniedziałek po 07:30 czasu polskiego notowania bitcoina sięgały 43 250 USD. To o ok. 20 000 USD mniej niż w szczycie z połowy kwietnia. Oznacza to, że od ostatniego szczytu kurs kryptowaluty obniżył się o jedną trzecią. Oczywiście w dłuższym horyzoncie bitcoin nadal jest na solidnym plusie – na początku roku kosztował mniej niż 30 000 USD, zaś 12 miesięcy temu był wyceniany poniżej 10 000 USD.

Paliwa do spadków bitcoinowi ponownie dostarczył Elon Musk. Słowa miliardera ponownie szerokim echem odbiły się zarówno w społeczności kryptowalutowej, jak i w czołowych mediach finansowych. Tak samo było w czwartek, kiedy Musk i Tesla „zdradzili” bitcoina oraz w piątek, gdy na pierwszy plan wysunięte zostały kwestie związane z wpływem wydobycia bitcoina na środowisko.

- Bitcoinowcy będą się biczować w następnym kwartale, kiedy odkryją, że Tesla sprzedała resztę posiadanych bitcoinów. Uwzględniając skalę nienawiści z jaką spotyka się Elon Musk, nie miałbym do niego o to pretensji – wpis takiej treści pojawił się na koncie CryptoWhale.

- W rzeczy samej – odpowiedział Musk, którego profil na Twitterze śledzi blisko 55 mln osób. Warto dodać, że jeszcze w ubiegłym tygodniu Tesla i Musk oświadczali, że nie zamierzają sprzedawać bitcoinów.

- Tesla nie sprzeda żadnych bitcoinów, zamierzamy użyć ich do transakcji gdy tylko wydobywanie bitcoina przestawi się na bardziej zrównoważone źródła energii. Przyglądamy się także innym kryptowalutom, które zużywają mniej niż 1 proc. energii potrzebnej do zawierania transakcji w bitcoinie – napisał Musk w czwartek.

Na tym nie zakończyła się kryptowalutowa tyrada założyciela Tesli. Miliarder zwrócił uwagę na problem z decentralizacją bitcoinowej sieci.

- Bitcoin jest w rzeczywistości wysoce scentralizowany, większość sieci kontrolowana jest przez kilka wielkich firm wydobywających. Jedna zalana kopalnia w Sinciangu, górnicy niemal stracili życie, a hashrate bitcoina spadł o 35 proc. Czy to wygląda na decentralizację? – napisał Musk. Wspomniany przez niego parametr hashrate obrazuje moc obliczeniową zaangażowaną w wydobywanie bitcoinów, czyli rozwiązywanie przez komputery skomplikowanych problemów matematycznych.

W dalszej części dnia Musk wdawał się w dyskusje z innymi użytkownikami Twittera, również w tonie niezbyt przychylnym społeczności bitcoinowej. Co istotne, negatywny klimat na rynku kryptowalut udzielił się także dogecoinowi, którego zdaje się wspierać Musk. W ciągu 24 godzin dogecoin potaniał o 11 proc., wracając do poziomu sprzed tygodnia.

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (26)

dodaj komentarz
iqhome
Podobno większość z jego ludzi otrzymywała "premie" w walucie bit czy myślicie że pozwoli zawieść swoich pracowników ? Ja myślę że większości się to spodobało, i by dać więcej trzeba zjechać z ceną zakupów....
clochard
Czas na naszą NARODOWĄ kryptowalutę. Przecież nie możemy zostać w tyle i nie damy sobie imperialistom pluć w twarz. My też potrafimy! Nasz Lechkoin (inne nazwy mile widziane) będzie w odróżnieniu od BTC i tysiąca innych kryptogó.. -przepraszam- walut znacznie stabilniejszy, bo oparty o inteligientny algorytm ograniczający wydobycie Czas na naszą NARODOWĄ kryptowalutę. Przecież nie możemy zostać w tyle i nie damy sobie imperialistom pluć w twarz. My też potrafimy! Nasz Lechkoin (inne nazwy mile widziane) będzie w odróżnieniu od BTC i tysiąca innych kryptogó.. -przepraszam- walut znacznie stabilniejszy, bo oparty o inteligientny algorytm ograniczający wydobycie do do jednego Sasina na rok.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
bialy_kruk
Jeszcze ze dwa wpisy w podobnym tonie i nikt nie będzie traktował tego gościa poważnie.
batic
Może o to mu chodzi? Na tą chwilę byle CEO większej firmy może mieć ogromny wpływ na cenę bitcoina, co musi się zmienić.
lightning_network
"Prawda nt. zużycia energii przez Bitcoina", Andreas Antonopoulos:

https://www.youtube.com/watch?v=-KgRHkxqmOs

Polecam.
pozhoga
Wchodzę rano do toalety a tam Musk...
iluminata
Ludzie powinniście zająć pozycje krótkie na BTC. Zarobić na chwilowych spadkach.
Z resztą on i tak się wybroni i zaliczy 100 000 $ w 2021 spokojnie.
hfjdj
Witamy naganiacza. Ja mówię że ty powinienes się wziąć za normalną pracę, rozwijać się w czymś. Naganianie to nie jest zajęcie które rozwija i do czegoś prowadzi.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki