Benedykt XVI opuszcza Watykan

Papież Benedykt XVI opuszcza Watykan. Papież, który o 20.00 przejdzie na emeryturę, opuścił swoje apartamenty w Pałacu Apostolskim.

Dziś po południu na dziedzińcu watykańskim papież pożegnał się z hierarchami i pracownikami Stolicy Apostolskiej. Niektórzy z nich, podając papieżowi rękę, ocierali z oczu łzy.

Zebrani na dziedzińcu pożegnali Benedykta XVI brawami. Podobnie było na placu świętego Piotra, gdzie kilkaset osób ogląda transmisję na telebimach.

Należący do włoskiego rządu śmigłowiec na pokładzie z papieżem wystartował z lądowiska w Stolicy Apostolskiej. W czasie odlotu papieża w Bazylice Świętego Piotra biły dzwony.

Tuż przed odlotem Benedykt XVI zamieścił swój prawdopodobnie ostatni wpis na portalu Twitter. Dziękuję za waszą miłość i wasze wsparcie. Obyście, stawiając Chrystusa w centrum waszego życia, mogli zawsze doświadczać radości! - napisał.

Po wylądowaniu w Castel Gandolfo, Benedykt XVI wyszedł na balkon Pałacu Apostolskiego.

- Wiecie, że mój dzień dzisiejszy różni się od poprzednich. Do 20.00 jestem papieżem, potem już nie będą. Potem będę już tylko pielgrzymem, który rozpocznie ostatni etap swojego ziemskiego pielgrzymowania - powiedział papież.

- Chciałbym jeszcze raz moją serdecznością, sercem, miłością, modlitwą i wszystkimi siłami pracować dla dobra Kościoła i Boga. Dziękuję Wam - dodał

O 20.00 papież oficjalnie zakończy pontyfikat. W Castel Gandolfo będzie mieszkać przez około dwa miesiące jako papież-emeryt.

IAR/mz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Jaroslaw

...och,jaka strata,jaki smutek..szkoda ze caly Kosciol nie abdykuje...zgnilizna i zepsucie...afery...czas na nowe.

! Odpowiedz
0 0 ~przedsiębiorca

Oglądałem: mercedes S w pałacu w centrum Rzymu, drugi mercedes S w letnim pałacu Castel Gandolfo ... do tego ochroniarze ...- a owieczkom opowiada: rozdajcie majątki ubogim !

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil