REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Belka: Użycie rezerw walutowych byłoby źle odebrane

2016-06-01 15:02
publikacja
2016-06-01 15:02

Użycie rezerw walutowych w operacji przewalutowania frankowych kredytów mieszkaniowych byłoby negatywnie odebrane przez rynki finansowe – powiedział kończący swą kadencję prezes NBP Marek Belka.

fot. KACPER PEMPEL / / FORUM

„Jeśli nastąpiłoby hurtowe rozwiązanie problemu kredytów frankowych, to banki musiałyby kupić franki, aby zamknąć swoje pozycje walutowe, co osłabiłoby złotego, jeśli te operacje odbyłyby się na rynku” – powiedział Marek Belka w wywiadzie udzielonym agencji Bloomberg .

Użycie w tym celu rezerw walutowych „w oczywisty sposób zostałoby negatywnie odebrane przez rynki, ale z drugiej strony rozwiązanie kwestii kredytów frankowych nie powinno być złą wiadomością dla inwestorów” – ocenił ustępujący prezes NBP. Kadencja Marka Belki upływa w czerwcu.

W ten sposób prezes Narodowego Banku Polskiego odniósł się do pogłosek, jakoby nowa prezydencka propozycja restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych zakładała wykorzystanie w tym procesie polskich rezerw walutowych.

KK

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (108)

dodaj komentarz
~wer
A co mnie to obchodzi lepiej siedzieć w domku i zarabiać online , np. na swoim blogu, jest bardzo prosty sposób na dodatkowe pieniądze , wygoglujcie sobie - jak zarobić na blogu drugą wypłatę
~satyryk
O rezerwach bedzie decydował sąd publiczny czyli lincz na Krakowskim Przedmiesciu.a zamiast pomnika wystawimy gilotyne.dla Dudy.
~Zgred
Za udzielanie ryzykownych hipotecznych kredytów walutowych odpowiadają banki które ich udzielały oraz klienci, którzy dali się na nie namówić (albo sami chcieli bo był tańszy koszt kredytu). Dlaczego ja mam zapłacić za to,że Józek zamiast kupić wódkę w licencjonowanym sklepie kupił na bazarze bo było taniej i niestety zatruł się Za udzielanie ryzykownych hipotecznych kredytów walutowych odpowiadają banki które ich udzielały oraz klienci, którzy dali się na nie namówić (albo sami chcieli bo był tańszy koszt kredytu). Dlaczego ja mam zapłacić za to,że Józek zamiast kupić wódkę w licencjonowanym sklepie kupił na bazarze bo było taniej i niestety zatruł się i trzeba wyłożyć na kosztowne leczenie? Mentalność czasów socjalizmu dalej jest realizowana szeroko w naszym kraju z kieszeni wszystkich podatników. Banki na razie płaczą głośno,że było tak łatwo zarobić grubą kasę a teraz być może trzeba będzie się nią podzielić z kredytobiorcami (koszty przewalutowania). Niestety,cały czas płacimy i będziemy płacić za utrzymanie wszystkich tych których wrzask zagłuszy głosy rozsądku !
~Dżejms
Bo widzisz skarbie - w tym licencjonowanym sklepie sprzedawali - ba mówli na oryginał pana nie stać - podróby. Nikt Tobie nie każe płacić. Za d. i do pierdla powinni iść odpowiedzialni. Ogólnoświatowy problem że nie idą tylko dostają milionowe odprawy.
~pz
No cóż, takie są uroki życia w kraju, gdzie uczą religii zamiast ekonomii. Teraz pozostaje tylko szybko wymienić PLNy na jakieś bezpieczniejsze waluty lub aktywa i czekać na rozwój sytuacji.
~gil
Pierwsze słyszę, że banki w Polsce mogą działałać bez nadzoru i bez stosowania Zasad Dobrej Praktyki Bankowej
~a_MOSIEKnaTO
Belkaa kretaczu idz na emeryturę bo jeszcze raz cie POdsłuchają
~Nonie
z tych rezerw to może jakieś stanowisko by opłacić jaśnie panu Belce i to z imunitetem bo może prokurator "od Sowy" już czeka?
~felek
Dlaczego kredyty w PLN są tak atak horrendalnie drogie?

Mamy Deflację 1%. A za kredyt muszę płacić 5% ! ! ! !. Przebitka masakryczna.

Dlaczego NBP nie użyje rezerw, aby pomóc kredytobiorcom w PLN ?????

~Dżejms
Rezerwy powinny iść na inwestycje tylko na np fabrykę samochodów osobowych a nie stadiony. Te inwestycje w stadiony to pokazuje że nie rządzimy własnym państwem. Rządy są poza i przeciwko naszemu państwu.

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki