Banki tracą po wyborach

Wybory i ich wynik zamieszał nie tylko na scenie politycznej, ale także na giełdzie. W poniedziałek akcje banków traciły na wartości. Powód? Zapowiedź Andrzeja Dudy, prezydenta elekta, o opodatkowaniu aktywów bankowych oraz przewalutowaniu kredytów we frankach.

- Wydaje się, że inwestorzy reagują w negatywny sposób ponieważ już oczekują zmiany w jesiennych wyborach parlamentarnych. Mam na myśli możliwość dojścia do władzy partii opozycyjnej, która wspólnie z nowym prezydentem będzie mogła wprowadzić takie zmiany. Także pojawiło się ryzyko polityczne, którego przez ostatnie osiem lat nie było - wyjaśnia Łukasz Bugaj, Dom Maklerski BOŚ. W poniedziałek na wartości tracił też złoty i obligacje. Na tym koniec złych informacji, bo jak szacuje Łukasz Bugaj zmiany na scenie politycznej mogą pozytywnie wpłynąć na wzrost gospodarczy i notowania spółek z rynku szerokiego.

Źródło: Newsrm.tv

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~husarz33

Banki uczyniły pieniądz narzędziem ZBRODNI DOSKONAŁEJ w majestacie "prawa".
Jeśli NARÓD chce odzyskać SUWERENNOŚĆ - zwłaszcza finansową - musimy jako NARÓD odebrać monopol bankierom na podstawie konstytucji, która im ten monopol odbierze.

Taka - Konstytucja RZECZPOSPOLITEJ z dnia 20.04.2015 - jest gotowa do zastosowania.
REFERENDUM KONSTYTUCYJNE jest drogą do CELU.

"Tworzenie pieniądza jest AKTEM suwerenności, który nie powinien być powiązany z bankiem." - Clifford Hugh Douglas (1879 - 1952)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil