REKLAMA

Baltic Champs Group wzywa do sprzedaży 271.840 akcji Auga Group po 2,38 zł za akcję

2021-09-22 08:50, akt.2021-09-22 09:13
publikacja
2021-09-22 08:50
aktualizacja
2021-09-22 09:13
Baltic Champs Group wzywa do sprzedaży 271.840 akcji Auga Group po 2,38 zł za akcję
Baltic Champs Group wzywa do sprzedaży 271.840 akcji Auga Group po 2,38 zł za akcję
/ Bankier.pl

Baltic Champs Group wzywa do sprzedaży 271.840 akcji Auga Group, stanowiących 0,1195 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki. Cena, po której nabywane będą akcje to 2,38 zł za papier - podało pośredniczące w wezwaniu BM mBanku.

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 12 października do 26 listopada 2021 r. Planowany dzień zawarcia transakcji na GPW to 1 grudnia, a planowany dzień rozliczenia transakcji - 2 grudnia 2021 r.

Na dzień ogłoszenia wezwania, Baltic Champs Group posiada ok. 55,04 proc. akcji i głosów na WZ spółki. Po przeprowadzeniu wezwania zamierza osiągnąć ok. 55,16 proc. akcji i głosów na walnym Auga Group.

Jak podano w komunikacie, wzywający ogłosił wezwanie wyłącznie w celu wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Akcje spółki są wprowadzone obecnie do obrotu na dwóch rynkach - AB Nasdaq Vilnius oraz na GPW.

"Wzywający nie zamierza wycofać akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym Nasdaq i w dalszym ciągu będą one notowane na tym rynku regulowanym. Tym samym inwestorzy posiadający akcje spółki będą mogli nimi dalej obracać publicznie na rynku regulowanym Nasdaq" - czytamy w treści wezwania.

"Wykluczenie akcji spółki z obrotu na GPW będzie uzależnione od zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Zgodnie z prawem Republiki Litewskiej w sprawie papierów wartościowych, decyzja o wycofaniu akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym powinna zostać podjęta przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki większością nie mniejszą niż 3/4 głosów ze wszystkich akcji spółki, posiadanych przez akcjonariuszy obecnych na zgromadzeniu" - dodano.

Auga Group poinformowała wcześniej w środę, że walne zgromadzenie tej spółki zdecyduje 14 października o wycofaniu jej z obrotu na warszawskiej giełdzie. Wniosek w tej sprawie zgłosiła właśnie Baltic Champs Group, która w uzasadnieniu wskazała, że aktywny obrót akcjami Auga Group odbywa się co do zasady tylko na Nasdaq Vilnius.

"Obecność akcji spółki nie tylko na rynku regulowanym Nasdaq, ale także na GPW, nie przynosi jej realnych korzyści, ale wymaga od niej dodatkowych zasobów ludzkich, prowadzi również do dodatkowych kosztów w związku ze spełnianiem wymogów regulacyjnych dla spółek giełdowych nie tylko z Litwy, ale także z zagranicy (Polski)" - napisano w środowym komunikacie.

"W odróżnieniu od rynków krajów bałtyckich, spółka nie ma intencji i potrzeb pozyskiwania dodatkowego kapitału poprzez przeprowadzanie ofert publicznych swoich akcji lub innych papierów wartościowych w Polsce i/lub poszukiwania alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności na tym rynku" - dodano.

Auga Group jest producentem żywności ekologicznej. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki