Amerykanie strajkowali w KFC i Pizza Hut

Przed weekendem pracownicy KFC, Pizza Hut oraz Carl's Jr wyszli z pracy wcześniej i nie wrócili już na swoje stanowiska. Chcieli w ten sposób protestować przeciwko niskim płacom, brakom personelu i nadużywania umów na niepełny wymiar. 

(fot. Piotr Malecki / FORUM)

Jak podaje Newshub, związki zawodowe chcą, aby właściciel restauracji odpowiedział za niskie wynagrodzenia czy niewystarczającą liczbę pracowników na zmianach. 

- Otrzymujemy codzienne raporty od zestresowanych pracowników, którzy nie są w stanie robić przerw, radzić sobie ze zdenerwowanymi klientami i nie są w stanie zapewnić, że sklepy są czyste i przestrzegane są odpowiednie procedury przygotowywania posiłków - powiedział Gerarg Hehir ze związku zawodowego. 

Restaurant Brands, jak podają zagraniczne media, ma również rzekomo skrócić płatne przerwy członków związku z 15 minut do 10, co jest absolutnym minimum wynikającym z przepisów. Związki oskarżają również firmę o skrócenie czasu pracy wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. 

Za akcją strajkową opowiedziało się 88 proc. pracowników należących do związku zawodowego. Restaurant Brands podał, że ​​oferuje średnio 5,7 procentowy wzrost płac, ale związki wymagały 7 procent. Firma broni się, że to ona po raz pierwszy zlikwidowała kontrakty zero-godzinne, a wzrost wynagrodzeń, jaki wprowadziła, jest kompromisem, dzięki któremu nie podniesiono cen klientom.  

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 20 misiura

Zadziwia mnie dlaczego amerykanie w ogóle nie protestują i nie strajkują. Nie ma tam "żółtych kamizelek" Przecież 90 proc. ludzi od 40 lat robi za tyle samo. Boją się? Może okazać się że policja i gwardia narodowa będzie do nich strzelała? Pewnego dnia kurtyna opadnie i ukaże nam się oligarchia w całej krasie.

! Odpowiedz
1 18 infinum

USA dzisiaj, to zupełnie inny kraj niż jeszcze 30-50 lat temu. Odkąd odeszli od standardu złota zaczął się ich powolny marsz ku upadkowi. Ci którzy byli bliżej koryta i taniego kredytu dorobili się majątków, które większości amerykańskiego społeczeństwa nie mieszczą się w głowie.

Kiedyś USA, to był kraj wolnych ludzi - dzisiaj to kraj wyłącznie dla bogaczy, bo przeciętnemu Amerykaninowi żyje się coraz gorzej - dociska go neofeudalizm stworzony przez zdegenerowany system finansowy, na którym pasą się narodowe i międzynarodowe korporacje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 21 kris105

Kontrakty zero-godzinne. Tylko głupi amerykanie i angole mogli to wymyśleć :)

! Odpowiedz
7 27 roza_von_schweinkopf

Grubi i leniwi amerykanie chcieliby się obżerać burgerem za 5$ zarabiając 20$/h. Dlatego pasują im żydowskie roszczenia na 400mld$ z 447 by Polin za to zapłacił tak jak zapłacił już podwójnie za stare Patrioty z USraela. Neokolonializm pełną gębą.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne