REKLAMA

Wynajmujesz mieszkanie? 2 marca mija termin złożenia PIT-28

2020-02-27 10:04, akt.2020-03-02 08:04
publikacja
2020-02-27 10:04
aktualizacja
2020-03-02 08:04

Do poniedziałku, 2 marca br., należy złożyć zeznanie PIT-28 - informuje w czwartek Ministerstwo Finansów. Można to zrobić poprzez e-Deklaracje, papierowo w urzędzie skarbowym, a także przez usługę Twój e-PIT, gdzie podatnik powinien samodzielnie zaakceptować PIT-28.

/ fot. Robson90 / Shutterstock

"Przypominany, że zeznanie PIT-28 należy złożyć do 2 marca br. (poniedziałek). Zeznanie to podatnik znajdzie również w usłudze Twój e-PIT, przy czym po uzupełnieniu zeznania powinien samodzielnie je zaakceptować, bowiem nie zostanie ono automatycznie zaakceptowane" - czytamy w czwartkowym komunikacie MF.

Rozlicz PIT za 2019 rok przez internet. Bezpłatny, prosty w obsłudze program pobierz na komputer lub wypełnij deklarację online. W ten sposób wyślesz swój PIT do urzędu skarbowego bez wychodzenia z domu.

Zeznanie można złożyć także poprzez e-Deklaracje lub papierowo w urzędzie skarbowym.

Resort przypomina, że zeznania PIT-28 są dostępne dla osób, które w ubiegłym roku uzyskały przychody m.in. z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, a także ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych.

"Podatnik PIT-28 wypełnia zeznanie indywidualnie. Składając go nie może skorzystać z preferencji podatkowych, takich jak wspólne rozliczenie z małżonkiem lub jako rodzic samotnie wychowujący dziecko" - napisano.

Po więcej szczegółów dot. PIT-28 odsyłamy do tekstów:

autor: Aneta Oksiuta

aop/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
paull2
"Podatnik PIT-28 wypełnia zeznanie indywidualnie. Składając go nie może skorzystać z preferencji podatkowych, takich jak wspólne rozliczenie z małżonkiem lub jako rodzic samotnie wychowujący dziecko" - napisano. (PAP)

Może skorzystać.... napiszcie dokładnie jak. BANKIER ma być fachowy!
katarzynawas
PIT-28 składa się induwidualnie - nawet jak małżonkowie wspólnie opodatkowują dochód np. z wynajmu prywatnego mieszkania (nie prowadza dział gosp.), to i tak każdy z nich - mąz i żona musi złożyć osobny pit-28 (każdy na pół dochodu z wynajmu). ALE to nie wyklucza tego, że na pit-28 rozliczą dochód z wynajmu, PIT-28 składa się induwidualnie - nawet jak małżonkowie wspólnie opodatkowują dochód np. z wynajmu prywatnego mieszkania (nie prowadza dział gosp.), to i tak każdy z nich - mąz i żona musi złożyć osobny pit-28 (każdy na pół dochodu z wynajmu). ALE to nie wyklucza tego, że na pit-28 rozliczą dochód z wynajmu, a złożą wspólny pit-37 z dochodów za pracę i tam skorzystają z ulgi na dzieci i innych odliczeń.

pozdrowienia
Katarzyna Waś-Smarczewska, Bankier.pl

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2019

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki