REKLAMA

mBank jeszcze nie wypłaci odszkodowań frankowcom

2014-10-17 08:35
publikacja
2014-10-17 08:35
EastNews

„Nabici w mBank” nie otrzymają na razie odszkodowań. Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał postanowienie o wstrzymaniu skuteczności wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi z lipca 2013 r. Zawieszenie potrwa do czasu rozpatrzenia skargi kasacyjnej złożonej przez bank.

Klienci mBanku i MultiBanku zaskarżyli zapisy umowy kredytowej (EastNews)

Największy do tej pory pozew zbiorowy przeciwko instytucji finansowej dotyczył tzw. kredytów starego portfela udzielanych we frankach szwajcarskich. Klienci mBanku i MultiBanku zaskarżyli zapisy umowy kredytowej umożliwiające bankowi samodzielne kształtowanie oprocentowania. Zdaniem pozywających bank w okresie, gdy LIBOR rósł, podnosił stawkę oprocentowania, ale gdy wskaźnik ten spadał obniżki nie występowały lub nie były proporcjonalne do zmian na rynku.

Sąd przyjął argumenty pozywających bank i w lipcu zeszłego roku wydał wyrok, w którym nakazał wypłatę odszkodowań kredytobiorcom. mBank wniósł sprawę do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który w kwietniu tego roku utrzymał wyrok w mocy.

- Przypominamy, że zgodnie z zapowiedzią mBank skorzystał z przewidzianej prawem możliwości zaskarżenia wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi i wniósł do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną – pisze bank w wydanym wczoraj oświadczeniu.

- mBank pozostaje na stanowisku, że prawidłowo wykonywał umowy kredytowe, jednak od początku sporu pozostaje otwarty na dialog z klientami. Bank wielokrotnie rozmawiał z reprezentacją klientów, dzięki czemu stronom udało się wspólnie wypracować ofertę dla osób spłacających kredyty starego portfela. Klienci wciąż mogą też skorzystać z możliwości zmiany formuły oprocentowania kredytu starego portfela na stawkę opartą na marży i stopie LIBOR – napisano w oświadczeniu.

/mk

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (21)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~nabity
starają się przedłużyć maksymalnie by ratować wynik i pobrać premie ... bo 1247 osób WYGRAŁO w drugiej instancji a to jeszcze nie koniec, bo nabitych jest 20 000 osób a te tzw "rozmowy" z klientami to śmiech i kpina http://www.grupanabank.pl/
~dawmal
A mi nie żal "frankowców". Widziały gały co brały? chcieliście przechytrzyć system, ale jak poszło w drugą stronę, to obraza majestatu i utyskiwania? Bardzow Wam dobrze, od zawsze wiadomo "w czym zarabiasz, w tym bierz kredyt" Ot tyle ode mnie!
~chcwd
System?????Oszukiwanie klientów nazywasz systemem?
~kuken
Tylko nikt tu nie wspomina o idiotach nabitych w mbank, którzy nie czytają umów i dali się nabić... Póki istnieją tacy "świadomi" klienci jak Ci MBanku to banki i inne instytucje bankopodobne będą miały u nas jak w raju.
~fagusp
Podoba mi się "uczciwe" stanowisko mbanku. Że "pozostaje otwarty na dialog z klientami". Na zwrot gotówki - już nie.
~asdfgh
na pewno był dialog.i bardzo dobrze niech mbank płaci i wydusić z niego ile tylko można
~Nabity
Cytat: "mBank pozostaje na stanowisku, że prawidłowo wykonywał umowy kredytowe"... raczej bank stoi na stanowisku: "co mi zrobisz jak mnie złapiesz." Czyli ostatecznie jak nawet przegra to będzie musiał oddać dla 10 % klientów... jakieś 50% tego co im niesłusznie teraz pobiera co miesiąc z konta. Oczywiście Cytat: "mBank pozostaje na stanowisku, że prawidłowo wykonywał umowy kredytowe"... raczej bank stoi na stanowisku: "co mi zrobisz jak mnie złapiesz." Czyli ostatecznie jak nawet przegra to będzie musiał oddać dla 10 % klientów... jakieś 50% tego co im niesłusznie teraz pobiera co miesiąc z konta. Oczywiście ostateczne przegrana jest przez dobrych prawników odwlekana w czasie... to już 4 lataNabici w mBank sromotnie przegrali z polskim PRAWEM, okazuje się że BANK może robić co chce bo nie ma nad sobą żadnego bata: KNF, Nadzór Bankowy, Związek Banków Polskich... itd. nie mają żadnego większego wpływu na działania takiego mBank.
~lu
oni wiedza co robia, kazdego dnia beda ulegaly ewentualne roszczenia tych co nie wystapili przeciwko bankowi. Jak moga minimalizuja strate.

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki