REKLAMA
WAŻNE

Zarząd Auto Partner rekomenduje niewypłacanie dywidendy

2020-03-26 12:28
publikacja
2020-03-26 12:28

Zarząd spółki Auto Partner rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 rok - podała spółka w komunikacie. Decyzja związana jest z wpływem epidemii COVID-19 na działalność spółki.

/ fot. REUTERS/Kacper Pempel / FORUM

"Mając na uwadze brak możliwości oszacowania ostatecznego wpływu zaistniałych zdarzeń na wyniki finansowe spółki w 2020 roku, uzależnionego w dużej mierze od czasu trwania epidemii oraz trwających ograniczeń z nią związanych, zarząd uznał, że w interesie spółki i jej akcjonariuszy jest pozostawienie zysku wypracowanego w 2019 roku w spółce i przekazanie na kapitał zapasowy w celu zabezpieczenia jej działalności w przyszłych okresach" - napisano w komunikacie.

Spółka podała 20 marca, że widzi znaczące utrudnienia w skutecznym prowadzeniu sprzedaży eksportowej związane z rozwijającą się izolacją oraz ograniczeniami handlu w krajach takich jak Austria, Chorwacja, Słowenia, Francja. Dodał, że również w pozostałych krajach eksportowych, jak również w Polsce, odczuwalny jest spadek popytu, który będzie miał wpływ na bieżące wyniki spółki.

Z zysku za 2018 rok Auto Partner przeznaczył na wypłatę dywidendy łącznie 2,6 mln zł, czyli 2 gr na akcję. Przedstawiciele spółki zapowiadali, że firma będzie chciała regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki