REKLAMA

Wzrostowy debiut Ultimate Games

Adam Hajdamowicz2018-06-15 11:37redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-06-15 11:37
Wzrostowy debiut Ultimate Games
Wzrostowy debiut Ultimate Games
/ GPW

Na NewConnect zadebiutowała dziś Ultimate Games. Spółka specjalizuje się w produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne.

Spośród 6 debiutów na alternatywnym rynku GPW w 2018 r. aż 4 to właśnie producenci gier. Ultimate Games zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez inwestorów. Akcje spółki mocno drożeją, a wycena przedsiębiorstwa zbliżyła się do ok. 50 mln zł.

fot. / / Bankier.pl

Ultimate Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. Spółka została założona w grudniu 2015 r. przez Mateusza Zawadzkiego – przedsiębiorcę, prawnika, a także zapalonego wędkarza. W 2016 r. spółka pozyskała znaczącego inwestora: PlayWay, wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym GPW.

Spółka jest producentem i wydawcą m.in. gry "Ultimate Fishing Simulator". W wersji PC jako gra we wczesnym dostępie była w TOP10 w globalnych bestsellerach platformy dystrybucyjnej Steam (7. pozycja), a w wersji Android na urządzenia mobilne na platformie Google Play była wielokrotnie w TOP20 w kategoriach gier symulacyjnych i średnio utrzymuje się na 350. miejscu wśród najbardziej dochodowych aplikacji mobilnych. Spółka jest również wydawcą takich gier "Bouncy BOB", "Darkest Hunters" oraz "Earthworms".

Co ciekawe, jako jeden z głównych celów strategicznych producent wymienia „zdobycie pozycji lidera w segmencie gier wideo o tematyce wędkarstwo, myślistwo, hobby”. Jak widać, wędkarstwo staje się już chyba polską specjalnością, na grach o tej samej tematyce renomę zbudowało bowiem również Ten Square Games, jeden z największych producentów gier na GPW i również niedawny debiutant.

Głównym założeniem prowadzonej działalności Ultimate Games jest produkcja i dystrybucja dużej liczby niskobudżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Takie podejście zapewnia minimalizację ryzyka inwestycyjnego związanego z produkcją pojedynczej gry.

Spółka już potrafi zarabiać

Ultimate Games rozpoczęła sprzedaż gier dopiero w IV kwartale 2017 r. Pomimo tak krótkiego okresu generowanej sprzedaży w 2017 r. spółka osiągnęła 669,87 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży ogółem, co zostało niemal powtórzone w I kwartale obecnego roku.

Struktura przychodów ze sprzedaży

2017

1Q 2018

Aplikacje mobilne

216,8

225,9

Ultimate Fishing Simulator (PC)

211,4

57,9

Przychody ze sprzedaży usług

85,9

141,1

Pozostałe gry

81,7

212,2

Asset Water System

74

25,5

Razem

669,9

662,6

Największą sprzedaż w 2017 r., na poziomie 216,8 tys. zł, spółka osiągnęła z dystrybucji aplikacji mobilnych, w tym głównie gry "Ultimate Fishing Simulator", natomiast przedsprzedaż "Ultimate Fishing Games" w wersji PC wygenerowała przychód w wysokości 211,4 tys. zł. Ponadto spółka odnotowała przychody ze sprzedaży usług deweloperskich i wynajmu w wysokości 85,94 tys. zł, oraz z tytułu sprzedaży pozostałych gier (w tym "Darkest Hunters" (PC) i "Bouncy BOB" (PC)), które przyniosły 81,7 tys. zł przychodu, a także 74 tys. zł z tytułu sprzedaży silnika graficznego symulującego fizykę wody "Asset Water System". Co jednak istotne, spółka już dziś potrafi na swojej działalności zarabiać. W samym tylko I kw. 2018 r. Ultimate Games osiągnęła bowiem 216 tys. zł zysku netto.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki