REKLAMA

Wysokich rangą urzędników KE inwigilowano przy użyciu izraelskich programów

2022-04-11 10:54
publikacja
2022-04-11 10:54

Wysocy rangą urzędnicy Komisji Europejskiej byli inwigilowani przy użyciu izraelskich programów szpiegowskich - podała w poniedziałek agencja Reutera, powołując się na źródła w instytucjach UE. Proceder miał trwać od lutego do września 2021 roku.

Wysokich rangą urzędników KE inwigilowano przy użyciu izraelskich programów
Wysokich rangą urzędników KE inwigilowano przy użyciu izraelskich programów
fot. Natasa Adzic / / Shutterstock

Wśród inwigilowanych urzędników miał być m.in. belgijski polityk Didier Reynders, komisarz UE ds. sprawiedliwości. Szpiegowano również czterech innych pracowników Komisji Europejskiej. Według Reutersa, władze KE miały dowiedzieć się o sprawie w listopadzie 2021 roku - do właścicieli iPhone'ów wysłano wówczas ostrzeżenia o "atakach sponsorowanych przez państwo".

Przedstawiciele KE byli inwigilowani za pomocą zaawansowanego oprogramowania ForcedEntry. Jest ono wykorzystywane przez izraelskiego dostawcę nadzoru cybernetycznego NSO Group i ma na celu wsparcie zagranicznych agencji wywiadowczych w zdalnym przejmowaniu kontroli nad urządzeniami typu iPhone.

NSO Group wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie jest odpowiedzialna za próby włamania, natomiast ataki opisane przez Reutersa "nie mogły zostać przeprowadzone przy pomocy narzędzi NSO".

Agencja Reutera nie zdołała ustalić, kto i w jakim celu użył izraelskiego oprogramowania szpiegowskiego przeciwko urzędnikom UE. (PAP)

szm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
zoomek
Jak tak dalej pójdzie to żydowski soft zostanie nazwany antysemickim - wiecie że nacja ta obsiada kluczowe miejsca w róznych pañstwach. No chyba że soft przestaje działać jak wykryje aromat czosnku.
prywaciasz
No to dobrze ze nie rosyjskim, bo jak by byli rosyjskim oooto by sie dopiero G burza zrobila, ale jak Izraelskim to oj tam oj tam. W Polsce jest szpiegostwo w UE go nie ma :)
samsza
Producent ifona się nie ucieszy z tej "reklamy".
grab
Powinni zainteresować się polskim Pegazusem.
pozhoga
... bo ten tutaj to temat o Izraelu, więc cicho sza!

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki