REKLAMA

Astronomiczne rachunki po odebraniu SMS-a. WIBattack w akcji

2019-10-01 09:30
publikacja
2019-10-01 09:30

Wykonywanie połączeń głosowych i SMS-ów na wysokopłatne numery premium, a także instalowanie oprogramowania szpiegującego. Na to wszystko może pozwolić hakerom odebranie przez nas odpowiednio spreparowanego SMS-a. Hakerzy znaleźli nową metodę wyłudzania danych i pieniędzy - WIBattack.

fot. / / YAY Foto

Aby stać się ofiarą ataku metodą WIBattack wystarczy odebrać SMS wysłany przez hakera. Wirus zawarty w wiadomości zaatakuje wówczas aplikację WIB (Wireless Internet Browser), którą może posiadać nawet kilkaset milionów telefonów.

W opinii specjalistów od cyberbezpieczeństwa z Ginno Security Labs hakerzy, dzięki metodzie WIBattack, są w stanie zlokalizować użytkownika telefonu, wykonywać z niego połączenia głosowe i wysyłać SMS-y, również na wysokopłatne numery premium.

Na tym może się jednak nie skończyć. Metoda WIBattack pozwala hakerom na połączenie zainfekowanego telefonu z odpowiednio spreparowaną stroną internetową zawierającą kolejne szkodliwe oprogramowanie pozwalające na jeszcze głębszą inwigilację zaatakowanego użytkownika.

fot. Ginno Security Labs /

WIBattack to kolejna próba ataku na nasze smartfony poprzez fałszywe SMS-y. W połowie września badacze z grupy AdaptiveMobile Security wykryli metodę Simjacker wykorzystującą lukę w zabezpieczeniach telefonów i pozwalającą atakować karty SIM. Wówczas zagrożonych atakiem był nawet miliard użytkowników – także telefonów starszych generacji.

MKaz

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (4)

dodaj komentarz
sel
Jeżeli telefony maja zablokowane płatne połączenia to niech się martwi dostawca usług , tym bardziej że to dostawca rozsyła przecież te szkodliwe smsy zamiast je automatycznie zablokować..
xiven
abonamenty na telefon istnieją po to żeby telekomy miały nieograniczony dostęp do twojego portfela, służy to temu żeby móc cie okradać w świetle prawa i nabijać nieograniczenie duże kwoty rachunków

mądrzy ludzie nie mają takich problemów bo telefeon mają na prepaid, jeszcze tego nie zdążyli zakazać a dzięki temu nieważne czy
abonamenty na telefon istnieją po to żeby telekomy miały nieograniczony dostęp do twojego portfela, służy to temu żeby móc cie okradać w świetle prawa i nabijać nieograniczenie duże kwoty rachunków

mądrzy ludzie nie mają takich problemów bo telefeon mają na prepaid, jeszcze tego nie zdążyli zakazać a dzięki temu nieważne czy złodziej który chce cie okraść działa w świetle prawa czy też taki którego prawo się nie dotyczy, jedyne co może ci zrobić to zabrać 30zł które na obecny miesiąc wpłaciłeś na karte prepaid

proste? czemu więc nikt nie myśli?
1as
A jak się nie odbiera sms-a? To raczej rzadkość, żeby usuwać zanim się przeczyta o co chodzi.
To może być masakra i ataki na niebywałą skalę..
komentator_niesportowy
Jak SMS przyjdzie na telefon, to już jest odebrany, tylko nie jest odczytany.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki