REKLAMA

Walne CD Projektu zdecyduje o nowym programie motywacyjnym i umorzeniu akcji

2023-03-22 18:30
publikacja
2023-03-22 18:30

Walne zgromadzenie CD Projektu, zwołane na 18 kwietnia, zdecyduje m.in. o wprowadzeniu nowego programu motywacyjnego na lata 2023-27 oraz o umorzeniu akcji nabytych w zeszłym roku w ramach skupu akcji własnych - poinformował producent gier w komunikacie.

Walne CD Projektu zdecyduje o nowym programie motywacyjnym i umorzeniu akcji
Walne CD Projektu zdecyduje o nowym programie motywacyjnym i umorzeniu akcji
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Porządek obrad walnego zgromadzenia CD Projekt obejmuje uchylenie uchwały z 20 grudnia 2022 roku w sprawie wprowadzenie programu motywacyjnego do 2027 roku, a także zmiany uchwały z grudnia 2022 roku w sprawie zaniechania realizacji programu motywacyjnego za lata 2020-2025.

Akcjonariusze CD Projekt będą głosować nad uchwałami dotyczącymi wprowadzenia programu motywacyjnego A i B. W celu realizacji tych programów walne zgromadzenie ma zdecydować o emisji warrantów subskrypcyjnych z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, uprawniających do objęcia akcji serii O i P.

Program motywacyjny A skierowany jest do wybranych osób spośród pracowników i współpracowników CD Projekt i jego grupy kapitałowej, którzy nie są członkami zarządu spółki. Program motywacyjny B skierowany jest dodatkowo do członków zarządu CD Projekt oraz spółek z grupy kapitałowej.

Celem programu jest stworzenie mechanizmów zwiększających stabilność związania jego uczestników z grupą. Celem jest też poprawa międzynarodowej konkurencyjności warunków zatrudnienia w spółce.

Łączna liczba uprawnień przyznanych w programie motywacyjnym A nie przekroczy 1,5 mln sztuk, a w programie motywacyjnym B 3,5 mln sztuk, w tym członkowie zarządu mogą otrzymać maksymalnie 1,75 mln uprawnień do akcji nowych emisji.

W grudniu zeszłego roku walne zgromadzenie CD Projekt podjęło uchwałę o wprowadzeniu planu motywacyjnego na lata 2023-2027. Program motywacyjny miał być realizowany w drodze przyznawania imiennych warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia nie więcej niż 5.003.694 akcji zwykłych na okaziciela serii N. Uprawnienia w ramach programu motywacyjnego planowano przyznawać w 5 oddzielnych etapach w latach obrotowych 2023-2027.

NWZ przegłosowało uchwałę w sprawie programu motywacyjnego, ale nie przyjęło uchwały o emisji warrantów subskrypcyjnych w celu realizacji programu motywacyjnego z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Wymagano progu 4/5 głosów, którego projekt tej uchwały nie uzyskał.

Walne zgromadzenie CD Projekt ma też zdecydować o obniżeniu kapitału zakładowego i umorzeniu 860.290 akcji własnych nabytych przez spółkę w dniach 5-24 października 2022 roku. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
infinityhost
Zamiast się skupić na pisaniu gier to oni "emitują warranty subskrypcyjne".Czy gra zadziała bez tych warrantów? Myślę, że bez problemu.
djnsd
Ten zarząd nieudaczników trzeba wywalić na zbity pysk. Oni się nie nadają do prowadzenia budki z warzywami na targu. Jedne akcje umorzą a inne za chwilę wyemitują. Najpierw robią drogo buyback a potem ogłaszają złe informacje i kurs dołuje. Przecież to jest granda. Apel do zarządu: miejcie trochę honoru i złóżcie rezygnację i zajmijcie Ten zarząd nieudaczników trzeba wywalić na zbity pysk. Oni się nie nadają do prowadzenia budki z warzywami na targu. Jedne akcje umorzą a inne za chwilę wyemitują. Najpierw robią drogo buyback a potem ogłaszają złe informacje i kurs dołuje. Przecież to jest granda. Apel do zarządu: miejcie trochę honoru i złóżcie rezygnację i zajmijcie się swoją ulubioną inkluzywnością. Cały polski gamedev się z was śmieje.
simonsoft8
wykup akcji się udał inaczej
djnsd
W ogóle się nie udał ten wykup, poczekaj trochę i zobaczysz za ile będą te akcje za dwa trzy miesiące. Ci partacze z zarządu najpierw skupują akcje a później ogłaszając złe informacje co dołuje kurs. Mieli zrobić na odwrót ale ich inkluzywne mózgi są limited.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki