REKLAMA
SPRAWDŹ

Jeden z banków uruchamia sklep internetowy. Kupisz tam miód i pompę ciepła

Malwina Wrotniak2023-05-11 11:30redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2023-05-11 11:30

Bank powstały na kanwie Getin Noble Banku chce jeszcze mocniej kojarzyć się klientom z ekologią. W najbliższych dniach uruchomi internetowy sklep, gdzie każdy produkt będzie związany ze zdrowym, "zielonym" trybem życia. W ofercie jest zarówno ciężki sprzęt, jak i fotowoltaika, ale i drobne produkty żywnościowe czy dekoracyjne. Znamy szczegóły marki VeloMarket.

Jeden z banków uruchamia sklep internetowy. Kupisz tam miód i pompę ciepła
Jeden z banków uruchamia sklep internetowy. Kupisz tam miód i pompę ciepła
/ VeloBank

Czy banki w przyszłości nadal pozostaną bankami? O tym rozmawiano w środę podczas jednego z paneli dyskusyjnych w ramach gospodarczo-technologicznego kongresu ImpactCEE. Zaproszeni przedstawiciele sektora finansowego byli zgodni - kryzys, ale też technologiczny postęp i zmieniające się przyzwyczajenia klientów powodują, że banki będą musiały testować dystrybucję produktów innych niż konto, lokata czy kredyt.

– Uważam, że jako sektor bankowy powinniśmy wyjść ze swojej strefy komfortu i oferować klientom inne (niż finansowe - red.) produkty mówiła w przywołanej dyskusji Agata Strzelecka, dyrektor zarządzająca VeloBanku. Cytowała badania, z których wynika, że 2/3 klientów banków chętnie sięgnie w tych instytucjach także po produkty inne niż bankowe. Najchętniej te z zakresu e-commerce, usług telemedycznych czy kursów online.

Strzelecka przekonywała, że właśnie e-commerce to dla banków najbardziej naturalny kierunek rozwoju. – Banki są bardzo zaawansowane technologicznie, w związku z czym potrafią robić dobre platformy. W najbliższych dniach jako pierwsi w obszarze bankowości taką platformę oddamy do użytku – mówiła.

– Chcemy zachęcać klientów do ekologicznego stylu życia. Oferujemy tam produkty, które wspierają zieloną transformację - pompy ciepła, fotowoltaikę. Proponujemy tam również doradztwo - ekspertów, którzy poprowadzą klienta za rękę od momentu powstania potrzeby aż do samego zakupu sprzętu – padło ze sceny

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Znamy szczegóły nowego sklepu VeloBanku (i nowego kredytu)

W rozmowie z Bankier.pl Agata Strzelecka z VeloBanku zdradziła więcej szczegółów zapowiedzianego uruchomienia sklepu internetowego. Po pierwsze VeloMarket - bo tak ma się nazywać nowa platforma - będzie działał pod osobną marką i będzie dostępny nie tylko dla obecnych klientów VeloBanku. Ci ostatni jednak będą tam szczególnie mile widziani, czego dowodem mają być preferencyjne, niższe ceny.

Wydaje się, że VeloBank duże nadzieje pokłada w sprzedaży fotowoltaiki i pomp ciepła dla domów. Bank podjął współpracę z firmami specjalizującymi się w tej dziedzinie i chce oferować nie tyle sam sprzęt, co pełną obsługę klienta - włącznie z doradztwem w zakresie doboru ilości i rodzaju sprzętu. 

Nie jest zaskoczeniem, że bank będzie zachęcał do sfinansowania zwłaszcza większych zakupów kredytem. W najbliższym czasie wprowadza eko-kredyt, proponowany zwłaszcza tym, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług instalatorów zielonych rozwiązań dla domu.

Nie tylko fotowoltaika i pompy ciepła

Na starcie sklep zaoferuje ok. 10-15 tysięcy produktów różnej maści - ich wspólnym mianownikiem ma być związek ze zdrowym, ekologicznym trybem życia klientów. Obok zapowiadanych podczas ImpactCEE pomp ciepła czy fotowoltaiki, znajdzie się tam również wiele drobnych produktów z kategorii żywność czy dekoracje.

VeloMarket ma być kojarzony z wyselekcjonowanymi zielonymi produktami z wielu kategorii.  Na platformie banku będzie można kupić sprzęt RTV czy AGD (np. pralki z wysoką klasą energetyczną), sprzęt sportowy (np. hulajnogi), produkty dla domu i ogrodu (lampy czy latarki), żywność z europejskim certyfikatem ekologicznym czy towary z kategorii "zdrowie i uroda".

Planujemy dojść do dużych liczb (sprzedawanych produktów - red.) – mówi w rozmowie z Bankier.pl Agata Strzelecka. – Kategoria, w której chcemy zaistnieć, jest raczej niszowa, ale na pewno będziemy cały czas ją rozwijać i proponować oferty kolejnych sprzedawców. Klienci mają zaufanie do banków, dlatego w pierwszej kolejności musimy zadbać o to, żeby to zaufanie utrzymać. Stąd może mniejsza liczebnie oferta na starcie, za to produkty i merchanci wybrani precyzyjnie.

VeloBank - co trzeba o nim wiedzieć?

VeloBank to relatywnie nowa marka na polskim rynku bankowym. O szczegółach powołania jej do życia pisaliśmy jesienią 2022 roku. VeloBank powstał po tym, jak dawny Getin Bank we wrześniu ubiegłego roku został poddany przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny przymusowej restrukturyzacji. W gronie klientów VeloBanku są tym samym także klienci dawnego Getinu - z posiadanymi tam wcześniej produktami i numerami rachunków. Tutaj przeczytasz więcej na temat transformacji Getin Banku w VeloBank.

Władze nowej bankowej marki postawiły na ekologię i zapowiadają pozyskiwanie klientów, dla których ważny jest zdrowy, ekologiczny tryb życia. Tę filozofię szerzą począwszy od koloru nowego logotypu, teraz ogłoszona nowa usługa to kolejny krok na zielonej ścieżce.

Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w sektorze bankowym, ale myślę, że nie ostatnie – mówiła w rozmowie z Bankier.pl Agata Strzelecka z VeloBanku.

O tym, jakie usługi dodatkowe mogą w przyszłości rozwijać banki przeczytasz także w artykule "Nachodzą VAS-y. Kto skorzysta?".

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
infinityhost
Są tacy ludzie których się nazywa "vendorzy mailowi" - list 10 produktów, wysyła się maila co się chce i dane i po sprawie. Liczy sie produkt i cena a nie platforma sprzedażowa. Co mnie kieruje na właściwą ścieżkę myślenia. Dziękuję za artykuł.
dolar36
a trawa gdzie, co to za zielony tryb życia bez niej...
inwestor.pl
Czy będzie można kupić w sklepie eko obligacje Get-Back?
forfun
coś jak poczta - zamiast prawidłowej obsługi przesyłek na odpowiednim poziomie handel medalikami i pończochami.
ciekawe co zaproponują w Janowie Podlaskim ?
może dlatego tam padło że nie handlowali mydłem i miodem ???
endes
Niech jeszcze Orlen, Tauron i GazSystem uruchomią sprzedaż kolejno marchewki, kiszonej kapusty i kwaśnego mleka!… świat zmierza w przepaść…
qbnsqbns
Coś mi się wydaje, że dążymy do tego, że po prostu korporacje, z którymi jesteśmy powiązani (korpo, w którym pracujemy, sklep w którym robimy zakupy) będą naszymi bańkami, które będą nas i nasze dzieci kształtowały w konkretnych kierunkach - zależnie od tego kto w jakich bańkach będzie siedział, to taki będzie miał zakres dostępnych Coś mi się wydaje, że dążymy do tego, że po prostu korporacje, z którymi jesteśmy powiązani (korpo, w którym pracujemy, sklep w którym robimy zakupy) będą naszymi bańkami, które będą nas i nasze dzieci kształtowały w konkretnych kierunkach - zależnie od tego kto w jakich bańkach będzie siedział, to taki będzie miał zakres dostępnych produktów, usług i edukacji.

Myślę tak, ponieważ widzę, że korpo-sklepy wprowadzają bankowość, a tutaj bank wprowadza "sklep" i, być może, platformę edukacyjną? Ciekawe...

Znacie może jakieś materiały (książki, filmy etc.), które rozważają taką przyszłość? Chętnie się zapoznam.
bronek81
Kredytu nie dam, dopóki pan se proszku nie weźmiesz.
bha
Niby wolny dla wszystkich? globalny zmonopolizowany rynek.
zoomek
A nie lepiej ich wysłać do zamiatania ulic?
tommy89
To są chyba jakieś jaja. Dzisiaj pierwszy kwietnia? Tylko czekać jak w placówkach będzie jak na poczcie - mydło, powidło i wibrator.

Powiązane: Impact'23

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki