Uber zrobi zakupy i dostarczy je pod drzwi

redaktor Bankier.pl

Uber ogłosił, że podpisał umowę nabycia większościowych udziałów w firmie Cornershop, która  świadczy usługi robienia zakupów w wybranych sklepach i ich dowozu do klientów. Domknięcie transakcji spodziewane jest na początku 2020 r.

(fot. Bankier.pl)

Cornershop jest bardzo popularny w Chile i Meksyku, działa też w Peru i Toronto. Firma pobiera od właścicieli sklepów 15 proc. prowizji od każdego obsłużonego zamówienia. Jak wygląda model jego działania? Klient wskazuje, które towary i w którym sklepie należy skompletować, płaci za usługę, a pracownik Cornershop odwiedza dany sklep, kompletuje koszyk i zawozi klientowi pod wskazany adres. Na podobnej zasadzie w kilku miastach w Polsce działa szopi.pl, który dowiezie do domu zakupy m.in. z Biedronki czy Lidla.

(Cornershop)

- Chcemy, by to Uber był "systemem operacyjnym" dla twojego życia codziennego - mówi Dara Khosrowshahi, dyrektor generalny Ubera. 

Można się zatem spodziewać, że w ramach Uber Eats, które dostarcza posiłki z restauracji i punktów gastronomicznych, będzie niedługo można zamówić także zakupy w wybranych sklepach. 

Jeśli chodzi o Europę, Uber próbuje już swoich sił wraz z brytyjską siecią Sainsbury's, testując rynek dostaw zakupów spożywczych.

Cornershop powstał 4 lata temu w  chilijskim Santiago, jego twórcami są Oskar Hjertonsson, Daniel Undurraga i Juana Pablo Cuevasa. 

Katarzyna Waś-Smarczewska

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 forfun

jak wszyscy będa robic cos za mnie to pewnie ja bedę musiał robić coś za kogoś bo on tego nie zrobi

! Odpowiedz
1 4 dziki_losos

To generalnie ma przyszłość, tylko jakoś boję się o jakość tej usługi w wykonaniu Ubera.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne