REKLAMA

Uber zrobi zakupy i dostarczy je pod drzwi

Katarzyna Waś-Smarczewska2019-10-28 10:20redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-10-28 10:20

Uber ogłosił, że podpisał umowę nabycia większościowych udziałów w firmie Cornershop, która  świadczy usługi robienia zakupów w wybranych sklepach i ich dowozu do klientów. Domknięcie transakcji spodziewane jest na początku 2020 r.

/ fot. Bankier.pl

Cornershop jest bardzo popularny w Chile i Meksyku, działa też w Peru i Toronto. Firma pobiera od właścicieli sklepów 15 proc. prowizji od każdego obsłużonego zamówienia. Jak wygląda model jego działania? Klient wskazuje, które towary i w którym sklepie należy skompletować, płaci za usługę, a pracownik Cornershop odwiedza dany sklep, kompletuje koszyk i zawozi klientowi pod wskazany adres. Na podobnej zasadzie w kilku miastach w Polsce działa szopi.pl, który dowiezie do domu zakupy m.in. z Biedronki czy Lidla.

/ Cornershop

- Chcemy, by to Uber był "systemem operacyjnym" dla twojego życia codziennego - mówi Dara Khosrowshahi, dyrektor generalny Ubera. 

Można się zatem spodziewać, że w ramach Uber Eats, które dostarcza posiłki z restauracji i punktów gastronomicznych, będzie niedługo można zamówić także zakupy w wybranych sklepach. 

Jeśli chodzi o Europę, Uber próbuje już swoich sił wraz z brytyjską siecią Sainsbury's, testując rynek dostaw zakupów spożywczych.

Cornershop powstał 4 lata temu w  chilijskim Santiago, jego twórcami są Oskar Hjertonsson, Daniel Undurraga i Juana Pablo Cuevasa. 

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów.

Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
forfun
jak wszyscy będa robic cos za mnie to pewnie ja bedę musiał robić coś za kogoś bo on tego nie zrobi
dziki_losos
To generalnie ma przyszłość, tylko jakoś boję się o jakość tej usługi w wykonaniu Ubera.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki