Trader Deutsche Banku z zakazem pracy w zawodzie za manipulowanie Liborem

Były pracownik Deutsche Banku został odsunięty od zawodu i ukarany grzywną w wysokością 180 000 funtów. Sprzedawca instrumentów pochodnych według brytyjskiego nadzoru manipulował stawkami Libor – pisze „Independent”.

(fot. Kai Pfaffenbach / FORUM)

Guillaume Adolph pracował w największym niemieckim banku jako trader krótkoterminowych instrumentów pochodnych – specjalizował się w obsłudze produktów opartych na Liborze dla franka szwajcarskiego i jena japońskiego.

Financial Conduct Authority ukarało Adolpha za wysyłane w latach 2008-2010 zapytania do innych pracowników banku o dostosowanie zgłoszeń wysokości Libora tak, żeby zwiększyć dochodowość sprzedawanych przez niego produktów. Pracownik łamał prawo także po drugiej stronie – kiedy pracował jako przesyłający stawki Libor dla jena na rynek i wykorzystywał tę pozycję do wspierania swoich kolegów traderów.

FCA uznało go za osobę nieodpowiednią do pracy w finansach przez niedostosowywanie się do regulacji rynku i odsunęło od pracy w sektorze.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 grzechu_comeback

ZNOWU????

! Odpowiedz
5 11 sonmi451

a jak się to ma do kredytów walutowych?
czy stwierdzenie faktu "manipulowalności" przez kredytodawców nie powinno z miejsca powodować unieważnienia umów i wypłaty kredytobiorcom odszkodowań?

nie. bo obojętne kogo sie nie wybiera do władz - zawsze rządzą banksterzy: Rosatti, Szczurek, Rostowski, Morawiecki, Bielecki. Nawet Marcinkiewicz.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 26 szymon_woj

Szczęśliwie udało się złapać tą jedną czarną owce!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil