REKLAMA
WAŻNE

Takie nagrody otrzymają siatkarze za zwycięstwo

2018-10-01 09:30, akt.2018-10-01 09:49
publikacja
2018-10-01 09:30
aktualizacja
2018-10-01 09:49

Poza ogromną satysfakcją po obronie tytułu mistrza świata siatkarze mogą liczyć również na gratyfikację pieniężną.

Takie nagrody otrzymają siatkarze za zwycięstwo / fot. Massimo Pinca / FORUM

Siatkarze otrzymają maksymalnie 27,6 tys. zł (na głowę) od Ministerstwa Sportu i Turystyki (to pozostaje do rozstrzygnięcia, gdy związek złoży wniosek o nagrody do ministerstwa) oraz 200 tys. dolarów do podziału między drużynę od FIVB (Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej). Zakładając, że nagroda zostanie podzielona na równe części pomiędzy 14 siatkarzy i czteroosobowy sztab trenerski – oznacza to 11,1 tys. dol. na głowę. Ministerstwo sportu nie zapomniało również o sztabie trenerskim, otrzyma on jednak mniej niż zawodnicy – kadra trenerska może liczyć na maksymalnie 13,8 tys. zł na głowę. Wysokości nagród przyznawanych przez ministerstwo reguluje dla zawodników Rozporządzenie ministra sportu i turystyki z dnia 14 listopada 2017 r. w sprawie wyróżnień i nagród pieniężnych za wybitne osiągnięcia sportowe, a dla trenerów Rozporządzanie ministra sportu i turystyki z dnia 16 listopada 2017 r. w sprawie odznak, wyróżnień oraz nagród pieniężnych za osiągnięcia w działalności w zakresie sportu.

Federacja nagradza również pozostałe drużyny z podium. Wicemistrzowie (Brazylia) otrzymają 125 tys. dol. do podziału, a drużyna USA, która zajęła trzecie miejsce, podzieli między siebie 75 tys. dol.

Nagrody pieniężne otrzymają również zawodnicy nagrodzeni indywidualnie. Najlepszy gracz turnieju, a więc Bartosz Kurek, otrzyma 30 tys. dol. Z kolei za najlepszego przyjmującego uznano Michała Kubiaka, co wiąże się z nagrodą 10 tys. dol. Taką samą kwotę otrzymają Piotr Nowakowski (najlepszy środkowy) i Paweł Zatorski (najlepszy libero).

Dla porównania nagrody w piłce nożnej są dużo wyższe, wiąże to się jednak ze znacznie większą popularnością tego sportu na świecie i tym samym obecnością bogatszych sponsorów. PZPN za mistrzostwa świata w Rosji, w których Polska nie wyszła z grupy, dostał od Fify 8 mln dol. (nie jest to równoznaczne z tym, że kwota ta w całości trafiła do piłkarzy i sztabu trenerskiego), inni mogli liczyć na jeszcze więcej. Więcej w wideo...

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (15)

dodaj komentarz
antydonald
mało ale lepiej jak za tuska, gdy dostawali po 7500 brutto do opodatkowania !!! ... a kolesie w tym samym czasie w akademii sowy i przyjaciół czy na kamienicahc w Wawie przewalali setki milionów !!!!
silvio_gesell
Powinno być 10 mln, o to co dostali to moje dzienne wachania na rachunku brokerskim.
pull_up_terrain_ahead
Oj fantasto. Btw, polska język trudna język.
do_niczego
To teraz według GUS przeciętne wynagrodzenie w Polsce będzie wynosić 10 tyś złotych jak siatkarze odbiorą nagrody.Choć im nie zazdroszczę bo zapracowali sobie i przyjemnie się ich dopingowało,dali radość.Szkoda że przepłacani i przereklamowani piłkarze nie dają tyle radości,powinni kopać piłkę za minimalną krajową.
rembielinek
Gdyby kolesie z ORLENU mieli refleks , to jako sponsorzy sypnęliby groszem ...
Ale w takim korpo to chyba niewykonalne ??? Gdzie szef pijaru ?
niepelnosprawny_org
milion na głowe...
prs
Jasiek2017..
Obiecuje ze przeprosze gdy tylko... pilkarze zostana Mistrzami Swiata.
dariusz1976
Cóż za upadek moralny, wszystko przeliczać na kasę. Marksiści zrobili wam sieczkę z mózgu. Jak by Kurek i spółka uważali, że za mało zarabiają to by zmienił pracę. Puki co nie znalazłem Ich żali ani smutków.
prs
Brawo chłopaki - brawo!!!
Swoją drogą żałosne te nagrody jak dla Mistrzów Swiata...
Zwłaszcza w porównaniu z ciągle celebrowaną, nic nie wartą, dziadowską polską piłką nożną...
jasiek2017
Skoro jest dziadowska to wyjdz na boisko i pokaz jak sie gra.
ps. Przebiegniesz boisko chocby raz?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki