Takie nagrody otrzymają siatkarze za zwycięstwo

Poza ogromną satysfakcją po obronie tytułu mistrza świata siatkarze mogą liczyć również na gratyfikację pieniężną.

Takie nagrody otrzymają siatkarze za zwycięstwo
Takie nagrody otrzymają siatkarze za zwycięstwo (fot. Massimo Pinca / FORUM)

Siatkarze otrzymają maksymalnie 27,6 tys. zł (na głowę) od Ministerstwa Sportu i Turystyki (to pozostaje do rozstrzygnięcia, gdy związek złoży wniosek o nagrody do ministerstwa) oraz 200 tys. dolarów do podziału między drużynę od FIVB (Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej). Zakładając, że nagroda zostanie podzielona na równe części pomiędzy 14 siatkarzy i czteroosobowy sztab trenerski – oznacza to 11,1 tys. dol. na głowę. Ministerstwo sportu nie zapomniało również o sztabie trenerskim, otrzyma on jednak mniej niż zawodnicy – kadra trenerska może liczyć na maksymalnie 13,8 tys. zł na głowę. Wysokości nagród przyznawanych przez ministerstwo reguluje dla zawodników Rozporządzenie ministra sportu i turystyki z dnia 14 listopada 2017 r. w sprawie wyróżnień i nagród pieniężnych za wybitne osiągnięcia sportowe, a dla trenerów Rozporządzanie ministra sportu i turystyki z dnia 16 listopada 2017 r. w sprawie odznak, wyróżnień oraz nagród pieniężnych za osiągnięcia w działalności w zakresie sportu.

Federacja nagradza również pozostałe drużyny z podium. Wicemistrzowie (Brazylia) otrzymają 125 tys. dol. do podziału, a drużyna USA, która zajęła trzecie miejsce, podzieli między siebie 75 tys. dol.

Nagrody pieniężne otrzymają również zawodnicy nagrodzeni indywidualnie. Najlepszy gracz turnieju, a więc Bartosz Kurek, otrzyma 30 tys. dol. Z kolei za najlepszego przyjmującego uznano Michała Kubiaka, co wiąże się z nagrodą 10 tys. dol. Taką samą kwotę otrzymają Piotr Nowakowski (najlepszy środkowy) i Paweł Zatorski (najlepszy libero).

Dla porównania nagrody w piłce nożnej są dużo wyższe, wiąże to się jednak ze znacznie większą popularnością tego sportu na świecie i tym samym obecnością bogatszych sponsorów. PZPN za mistrzostwa świata w Rosji, w których Polska nie wyszła z grupy, dostał od Fify 8 mln dol. (nie jest to równoznaczne z tym, że kwota ta w całości trafiła do piłkarzy i sztabu trenerskiego), inni mogli liczyć na jeszcze więcej. Więcej w wideo...

Jakub Krześnicki

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 11 antydonald

mało ale lepiej jak za tuska, gdy dostawali po 7500 brutto do opodatkowania !!! ... a kolesie w tym samym czasie w akademii sowy i przyjaciół czy na kamienicahc w Wawie przewalali setki milionów !!!!

! Odpowiedz
14 1 silvio_gesell

Powinno być 10 mln, o to co dostali to moje dzienne wachania na rachunku brokerskim.

! Odpowiedz
0 0 pull_up_terrain_ahead

Oj fantasto. Btw, polska język trudna język.

! Odpowiedz
8 38 do_niczego

To teraz według GUS przeciętne wynagrodzenie w Polsce będzie wynosić 10 tyś złotych jak siatkarze odbiorą nagrody.Choć im nie zazdroszczę bo zapracowali sobie i przyjemnie się ich dopingowało,dali radość.Szkoda że przepłacani i przereklamowani piłkarze nie dają tyle radości,powinni kopać piłkę za minimalną krajową.

! Odpowiedz
7 27 rembielinek

Gdyby kolesie z ORLENU mieli refleks , to jako sponsorzy sypnęliby groszem ...
Ale w takim korpo to chyba niewykonalne ??? Gdzie szef pijaru ?

! Odpowiedz
6 15 niepelnosprawny_org

milion na głowe...

! Odpowiedz
3 23 prs

Jasiek2017..
Obiecuje ze przeprosze gdy tylko... pilkarze zostana Mistrzami Swiata.

! Odpowiedz
27 16 dariusz1976

Cóż za upadek moralny, wszystko przeliczać na kasę. Marksiści zrobili wam sieczkę z mózgu. Jak by Kurek i spółka uważali, że za mało zarabiają to by zmienił pracę. Puki co nie znalazłem Ich żali ani smutków.

! Odpowiedz
7 144 prs

Brawo chłopaki - brawo!!!
Swoją drogą żałosne te nagrody jak dla Mistrzów Swiata...
Zwłaszcza w porównaniu z ciągle celebrowaną, nic nie wartą, dziadowską polską piłką nożną...

! Odpowiedz
96 13 jasiek2017

Skoro jest dziadowska to wyjdz na boisko i pokaz jak sie gra.
ps. Przebiegniesz boisko chocby raz?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.