Tak ma wyglądać polski supersamochód. Arrinera Husarya pokazana w Poznaniu

2015-04-10 08:18
publikacja
2015-04-10 08:18
fot. Arrinera Automotive S.A./Facebook /

Na poznańskich targach motoryzacyjnych pojawiła się wystawa długo oczekiwanego polskiego supersamochodu. Arrinera Hussarya, bo to o niej mowa, zgromadziła wokół siebie wielu entuzjastów pojazdów mechanicznych.

Arrinera Hussarya zaprezentowana na Poznań Motor Show
Arrinera Hussarya zaprezentowana na Poznań Motor Show (fot. Arrinera Automotive S.A./Facebook / )Od czasu prezentacji pierwszego prototypu samochodu projektowanego przez przedsiębiorstwo Arrinera Automotive SA minęły prawie cztery lata. Wczoraj – 9 kwietnia można było zobaczyć w Poznaniu na Poznań Motor Show 2015 ostateczne wcielenie polskiego auta. Jeśli produkcja dojdzie do skutku, będzie to pierwszy od 13 lat wyprodukowany polski samochód.

Pojazd, który ma stanąć w szranki z takimi legendarnymi markami jak Aston Martin, Porsche, Ferrari czy Lamborghini pozwoli rozpędzić się do 100 km/h w 3,2 sekundy. W produkcji wykorzystywany jest ośmiocylindrowy silnik General Motors o mocy 850 KM i pojemności 8,2 litra.

Trzy lata temu pojawiły się kontrowersje wokół produkcji auta – dziennikarze motoryzacyjni jednego z serwisów o tej tematyce próbowali udowodnić, że Hussarya jest kopią kilku innych popularnych supersamochodów. Sprawę rozstrzygnięto w sądzie na korzyść Arrinera Automotive SA.

Arrinera Hussarya zaprezentowana na Poznań Motor Show
Arrinera Hussarya zaprezentowana na Poznań Motor Show (fot. Arrinera Automotive S.A./Facebook / )Arrinera Hussarya zaprezentowana na Poznań Motor Show
Arrinera Hussarya zaprezentowana na Poznań Motor Show (fot. Arrinera Automotive S.A./Facebook / )

/mg

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (52)

dodaj komentarz
~Qwerty
Powinna być biało czerwona :)
~miro
Gdybym miał wydawać pieniądze na tego typu auto, to z pewnością nie była by Arrinera czy jak jej tam. Kopia Lambo - Ferrari - Koenigsegg i może trochę Porshe. Bez pomysłu, bez duszy, bez tradycji.
~Romastach
Powiedzcie Wy mi jak może wyglądać sportowe auto żeby nie przypominało jakiego obecnie produkowanego samochodu przecież to nonsens każde jest do siebie podobne przez to że musi mieć opływowe kształty nie zrobi się jakiegoś kwadratowego i się nie rozpędzi tej kostki Rubika do trzystu na godzinę, już chyba wszystko Powiedzcie Wy mi jak może wyglądać sportowe auto żeby nie przypominało jakiego obecnie produkowanego samochodu przecież to nonsens każde jest do siebie podobne przez to że musi mieć opływowe kształty nie zrobi się jakiegoś kwadratowego i się nie rozpędzi tej kostki Rubika do trzystu na godzinę, już chyba wszystko w tej materii wymyślono jaki by ten pojazd nie miał kształtów to i tak będzie któreś z istniejących przypominał, to trochę tak jak z bolidami formuły jeden owszem różnią się ale dosłownie detalami muszą być do siebie podobne z racji ich przeznaczenia to tak jak się kłócić o kształt sznurka że Polski jest taki sam jak Amerykański ;) śmiechu warte.
~gość
Nawet historia "aut z tradycją" miała swój początek i cieszę się, że znalazła się firma z Polskie, która przeciera szlaki. Hejterom i januszom taki wał!
~Gnida
A ja się zatanawiam czy nie jest tak że firma już zarobiła miliony na samy szumie wokół siebie i polskim nieuzasadnionum pragnieniu produkcji własnych aut. Sprzedaż akci newconnect i milionowe doracje z NCBR i UE mogą byś nawet główny celem działalności spółki, choć zakamuflowanym.
~ech
Veno wiecznie żywe.. może kolejna emisja.. która to już ? M ? niedługo dojdą w takim tempie do Z ... aż dziw, że jeszcze się ktoś łapie na tą arinerrę 'jeżdżącą' (ale nie do końca) od 2008 roku...
~houofczyc
Samochód dla człowieka który nie ogląda się za siebie.... Lub dla kierowców dostawczaka.
(wnioskuję to po braku szyby z tyłu).
~maxikin
Gdybyś chociaż trochę wiedział o tym samochodze, to wiedziałbyś, że ma kamerę z tyłu/...
~endi
Polski samochód ale chyba nie na kieszeń przeciętnego Polaka ?
~arfen_radom_pl
PS
Macie zrypany slider na stronie
http://arrinera.pl/
Nawet ja bym zrobił to lepiej :D
Slider mam na myśli lepiej ;)
Sami dojdźcie co jest w nim nie tak, nie chce Wam robić antyreklamy :)
Pozdrawiam

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki