REKLAMA

Synektik miał 1,2 mln zł zysku netto w III kw. roku 2019/2020

2020-08-11 09:36
publikacja
2020-08-11 09:36
fot. Szymon Laszewski / FORUM

Grupa Synektik odnotowała w trzecim kwartale roku obrotowego 2019/2020 1,5 mln zł zysku operacyjnego wobec 0,2 mln zł rok wcześniej i 1,2 mln zł zysku netto wobec 0,1 mln zł przed rokiem - podała spółka w raporcie. Przychody wzrosły w tym czasie do 22,3 mln zł z 16,5 mln zł rok wcześniej.

Oczyszczona EBITDA w trzecim kwartale wyniosła 3,9 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 77 proc.

Segment dostaw zaawansowanych technologii medycznych, rozwiązań IT oraz usług zakończył trzeci kwartał roku obrotowego z 16,6 mln zł przychodów wobec 10,4 mln zł rok wcześniej. EBITDA tego segmentu wzrosła o 77 proc. do 3,1 mln zł.

"Pomimo okresowego ochłodzenia koniunktury na rynku sprzętu medycznego, związanego z pandemią i obostrzeniami administracyjnymi, Grupa zakończyła czerwiec 2020 r. z blisko 43 mln zł wartości aktywnych ofert na dostawy sprzętu, których spora część zamieniła się już w zawarte umowy" - podano w komunikacie prasowym.

Synektik podał, że przychody ze sprzedaży podstawowych radiofarmaceutyków wzrosły w trzecim kwartale o 7 proc. do 2,6 mln zł, a sprzedaż radiofarmaceutyków specjalnych zwiększyła się o 3 proc. do blisko 2 mln zł. W ujęciu całościowym grupa odnotowała 5,7 mln zł przychodów w segmencie radiofarmaceutyków, co daje 6 proc. spadek spowodowany - jak podano - zmniejszoną sprzedażą produktów uzupełniających.

"W podstawowym obszarze działalności, produkcji i sprzedaży radiofarmaceutyków, Synektik odnotował w zakończonym kwartale wzrosty i to pomimo spadku, w kwietniu i maju br., liczby wykonywanych badań PET/CT w związku z pandemią" - podano w komunikacie.

Narastająco po trzech kwartałach grupa Synektik odnotowała 6 mln zł zysku netto wobec 9,1 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny grupy po trzech kwartałach wyniósł 8,2 mln zł wobec 12,2 mln zł rok wcześniej. Przychody spadły w tym czasie do 96,9 mln zł z 101,3 mln zł rok wcześniej.

Synektik jest producentem i dystrybutorem radiofarmaceutyków, stosowanych do diagnostyki PET/CT w onkologii, kardiologii i neurologii. Spółka zajmuje się także dostawą sprzętu medycznego i rozwiązań informatycznych stosowanych w onkologii, kardiologii i neurologii. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki