REKLAMA

Syn Donalda Trumpa mógł złamać prawo wyborcze

Marcin Hołubowicz2016-11-09 13:14redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-11-09 13:14

Syn Donalda Trumpa najprawdopodobniej złamał prawo wyborcze. Eric Trump chciał się pochwalić w internecie tym, że zagłosował na swojego ojca. Opublikował na Twitterze zdjęcie swojej karty wyborczej. Problem w tym, że mógł zrobić to nielegalnie.

fot. Cheriss May/NurPhoto / / Zuma Press

Eric Trump wrzucił na Twittera zdjęcie tuż po oddaniu głosu na swojego ojca, przyszłego prezydenta USA Donalda Trumpa. „To niezwykły zaszczyt móc oddać głos na mojego ojca! On wykona niesamowitą pracę dla USA!” – zachwalał kandydata Republikanów jego syn.

I tutaj niestety zaliczył najprawdopodobniej legislacyjną wpadkę. Na fotografii widoczna była bowiem karta służąca do głosowania. A jej pokazywanie osobom trzecim jest nielegalne w stanie Nowy Jork, w którym to głosował Eric Trump. Wpis został już usunięty z Twittera, jednak pytanie pozostaje aktualne: czy synowi przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych mogą grozić sankcje karne?

Upublicznianie zdjęcia swojej karty wyborczej jest nielegalne w 18 amerykańskich stanach. Jednak w stanie Nowy Jork zakazane jest nie tylko pokazywanie karty osobom postronnym, ale także i tego, na kogo oddało się swój głos.

Wspomniane przepisy pochodzą z XIX wieku. Miały zapobiegać przekupywaniu wyborców, którzy mieli odbierać wypłatę za oddanie głosu na konkretnego kandydata po pokazaniu zleceniodawcy, na kogo oddali swój głos.

CNN twierdzi, że prawo może nie dotyczyć mediów społecznościowych i fotografii, lecz bezpośredniego pokazywania karty osobom trzecim. Niewykluczone więc, że sprawa rozejdzie się po kościach, bo po prostu nikt nie będzie ścigał syna przywódcy światowego imperium.

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~lemingolog
i h w d lewakom i masc na bul d
~asd
"nikt nie będzie ścigał syna przywódcy światowego imperium"

Może właśnie w tym problem... Są równi i równiejsi. Donald Trump właśnie stał się członkiem "elyty politycznej", człowiekiem "równiejszym".
~noss
To nie wiem jakiej elity przywódcą jest Hilary skoro ona co chwile łamie prawo i dawno powinna być w więzieniu ;)
~as
Niech odejmą ten jeden głos, dadzą karę pieniężną i skończmy tą gównoburze medialną. To przecież nie ma żadnego wpływu na cokolwiek istotnego.
~wswsws
i dowalic mu kare... niech sie gowniarstwo uczy ze fejszbuki i tłitery to samo zlo...
~masterblaser
to nie była amarykanska karta wyborcza, taka kartę można kupić w każdym sklepie papierniczym
~Polak_potrafi
Nie wygląda jak oryginalna karta do głosowania.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki