REKLAMA

Spółka CD Projektu pracuje nad grą mobilną w świecie "Wiedźmina"

2020-08-26 16:18, akt.2020-08-26 19:54
publikacja
2020-08-26 16:18
aktualizacja
2020-08-26 19:54
CD Projekt

Spokko, spółka zależna CD Projektu, pracuje nad grą mobilną "The Witcher: Monster Slayer" na systemy iOS i Android. Daty premier obu wersji gry mają zostać podane jeszcze w tym roku - poinformował CD Projekt w komunikacie prasowym.

"The Witcher: Monster Slayer" ma być grą darmową (free to play), wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej (tzw. augmented reality).

"Akcja 'The Witcher: Monster Slayer' rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin. Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i — dzięki rzeczywistości rozszerzonej — stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku. Za grę odpowiedzialne jest studio Spokko" - napisano w informacji prasowej.

W sierpniu 2018 roku CD Projekt powołał nową spółkę, Spokko. CD Projekt objął w Spokko większościowy pakiet udziałów, a pozostałe przypadły osobom z zespołu produkcyjnego. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
rammos
A co z tym cyber pinkiem ?
5474n
Nic nadzwyczajnego. Tak tylko, od niechcenia, ustawi branży poprzeczkę tak wysoko, że doczłapanie się do tego poziomu konkurencji zajmie jakieś 5 -10 lat ;D Nie pierwszyzna dla Studia...
oorim
a wymyślcie wreszcie coś nowego... moi znajomi mówią: spółka jednej gry...

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki