REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Snapchat zmienia nazwę i prezentuje okulary do nagrywania filmów

2016-09-27 15:54
publikacja
2016-09-27 15:54

Snapchat zmienia nazwę i model biznesowy. Ambicją twórców aplikacji jest od teraz także tworzenie sprzętu elektronicznego. Ich pierwszy projekt może być nieco zaskakujący – są to bowiem okulary do nagrywania filmów.

fot. Spectacles / / youtube.com

Spectacles, bo tak nazywa się nowe urządzenie, to okulary przeciwsłoneczne, w których oprawki wbudowana jest kamera. Będzie można za ich pomocą nakręcić maksymalnie 30-sekundowe filmy. Wyróżniać je będzie kształt kadru – stworzone za pomocą Spectacles materiały wideo będą okrągłe. Kamera wbudowana w oprawki ma 115-stopniowy kąt widzenia, szerszy niż spotykany w smartfonach. Okulary będzie można połączyć ze smartfonem za pomocą WiFi lub Bluetooth, a następnie nakręcony film umieścić na Snapchacie. Jeśli jednak użytkownik nie będzie miał przy sobie telefonu, nagrania zostaną zapisane w pamięci Spectacles. W pełni naładowany akumulator pozwoli na cały dzień nagrywania. Do wyboru będą trzy kolory oprawek, a urządzenie kosztować będzie 130 dolarów. Nowy gadżet będzie dostępny jeszcze tej jesieni, jego sprzedaż będzie jednak limitowana.

Snapchat, wkraczając na nowy rynek, dokonał jeszcze jednej ważnej zmiany. Od teraz firma nazywa się po prostu Snap. Jak argumentuje jej twórca, Evan Spiegel, ma to na celu w miarę rozrastania się spółki  odróżnienie jej nazwy od nazwy aplikacji i kolejnych urządzeń. Sama aplikacja jednak nazwy nie zmieni i wciąż pozostanie Snapchatem.

Zmiany wprowadzane przez firmę to z pewnością odpowiedź na ruchy konkurencji. Na początku sierpnia funkcję inspirowaną Snapchatem wprowadził Instagram, a później podobną aplikację uruchomił Facebook. Snapchat wyceniany jest obecnie na 22,7 miliarda dolarów.

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~smartfon
Już dawno w sklepach detektywistycznych są m. in. okulary nagrywające w HD limitowane pojemnością akumulatorka, czyli podobno nagrywające do 70 minut. Piszecie o strasznej innowacji.
~gosc
Dokładnie od tego typu sprzętu roi sie od kilku lat w internecie
~sznc odpowiada ~gosc
no dobrze, ale na snapchacie mozna wysyłać tylko to, co się nagrało za pomocą aplikacji. na "my story" nie wrzuci się filmiku z telefonu, o to chodzi...
~kla odpowiada ~sznc
ktos chyba nie aktualizowal dawno snapchata - otoz obecnie dzieki memories mozemy dodawac filmiki nagrane kamerą z telefonu, nie tylko przez aplikację
~Elo
Jak zrobią sprzedaż łączoną z Pfizerem to zarobią krocie. Viagra + okularki nie jednemu capowi podniesie libido i odchudzi portfel :D
~niepelnosprawny_org
podgladacze nadchodzą, jak cena spadnie mogą zrobić furore...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki