REKLAMA

Sfinks Polska chce otwarcia uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego

2020-10-26 23:38
publikacja
2020-10-26 23:38
Sfinks

Sfinks Polska zdecydował o rozpoczęciu działań zmierzających do otwarcia uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka w najbliższych dniach zawrze umowę o sprawowanie nadzoru z licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym oraz złoży wniosek do Monitora Sądowego i Gospodarczego o dokonanie obwieszczenia o otwarciu postępowania o zatwierdzenie układu, ustalając jako dzień układowy 1 listopada 2020 r.

Dzień publikacji obwieszczenia w MSIG będzie dniem otwarcia postępowania o zatwierdzenie układu.

"Podjęcie decyzji spowodowane jest aktualną sytuacją epidemiczną, w tym wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi prowadzenia działalności gastronomicznej, jej nieprzewidywalnością i związanym z tym potencjalnym brakiem możliwości wywiązania się z zawartych dotychczas porozumień z kontrahentami spółki na zasadach w nich określonych, a nie uwzględniających okoliczności ograniczenia prowadzenia stacjonarnej działalności gastronomicznej, która została wprowadzona na terytoriom Polski w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa" - napisano w komunikacie Sfinks Polska.

Zamiarem Sfinksa jest zawarcie układu z wierzycielami spółki.

Spółka kontynuuje bieżącą działalność operacyjną w zakresie dopuszczalnym przepisami prawa, tj. w szczególności sprzedaży w dostawie i na wynos. Równolegle będzie na bieżąco analizowała dostępne programy pomocowe oraz możliwe rozwiązania celem pozyskania wsparcia finansowego. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
szczecinianin
A może lepiej spojrzeć prawdzie w oczy ,nie radzicie sobie z prowadzeniem biznesu jedzenie ma niskie walory.
Po co przedłużać tą agonie?
I przy okazji naciągać dostawców ,aby was kredytowali.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki