REKLAMA

Sescom chce przeprowadzić akwizycje w Wlk. Brytanii i Niemczech do końca 2021 r.

2021-06-08 14:40
publikacja
2021-06-08 14:40
Sescom chce przeprowadzić akwizycje w Wlk. Brytanii i Niemczech do końca 2021 r.
Sescom chce przeprowadzić akwizycje w Wlk. Brytanii i Niemczech do końca 2021 r.
/ Sescom

Sescom chce przeprowadzić do końca 2021 r. akwizycje w Wielkiej Brytanii i Niemczech - poinformował podczas wtorkowego briefingu prezes Sławomir Halbryt. Grupa do 2030 r. chce funkcjonować także poza Europą i kontynentem, na którym w pierwszej kolejności może rozpocząć zorganizowaną działalność jest Ameryka Północna.

"W tym roku kalendarzowym zamierzamy przeprowadzić dwa procesy akwizycyjne - jeden w Wielkiej Brytanii, gdzie jesteśmy już blisko takiej transakcji oraz w Niemczech. Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych miesięcy do takich transakcji dojdzie" - powiedział prezes.

Poinformował, że planowane przez spółkę akwizycje związane są przede wszystkim z rynkiem Facility Management. Przypomniał, że w ramach strategii na lata 2020-30 Sescom planuje przeznaczyć na przejęcia ok. 80 mln zł.

"Zamierzamy nabyć kilka podmiotów na terenie Europy. Główne nasze cele, jeśli chodzi o kraje, to rynek Wielkiej Brytanii, Niemiec i Niderlandów, ale nie będziemy grymasić jeśli pojawi się ciekawy podmiot na rynku francuskim czy hiszpańskim" - powiedział Halbryt.

"Jeśli chodzi o wielkość podmiotów, które chcemy przejąć - to są spółki o obrotach między 4 a 10 mln euro. Zależy nam na tym, aby nabyć kilka podmiotów niedużej wielkości, ale w kilku krajach. Dzięki temu będziemy mogli zagwarantować sobie rozproszenie i zaangażowanie na większym terenie, w większej ilości krajów" - dodał prezes.

Sescom funkcjonuje obecnie na ponad dwudziestu rynkach w Europie i obsługuje ponad 40 tys. placówek, ale, jak powiedział prezes, w 2030 r. spodziewa się, że grupa będzie działać także na innych kontynentach.

"Mamy ambicję być firmą globalną. (...) Zrobiliśmy pilotaż w Nowym Jorku i bardzo dobrze go oceniamy. (...) Patrzymy na Stany Zjednoczone i Amerykę Północną jako prawdopodobnie pierwszy kierunek naszego działania, ale z drugiej strony blisko jest Turcja, nie mamy też daleko do Afryki, szczególnie Północnej, gdzie wielu naszych klientów również posiada sieci handlowe. Wszystko będzie zależało od okoliczności - politycznych czy bezpieczeństwa prowadzenia biznesu" - powiedział Halbryt.

Dodał, że możliwe jest, że Sescom rozpocznie prace w rejonie Morza Śródziemnego, ale działalność w sposób zorganizowany w ramach projektu inwestycyjnego bardziej prawdopodobna jest najpierw w Ameryce Północnej.

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług Facility Management. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki