Rozpoczyna się akcja "bilet do teatru za 500 groszy"

Rozpoczyna się 3. akcja "bilet do teatru za 500 groszy". Z okazji Dnia Teatru Publicznego 97 instytucji kulturalnych w 37 miastach Polski sprzedaje wejściówki na przedstawienia za 5 złotych. Spektakle w ramach inicjatywy będą grane do 20 maja.


Dyrektorka Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego Dorota Buchwald wyjaśnia, że cena biletów jest związana z wykonanym badaniem preferencji widzów podczas ubiegłorocznej akcji. Jak dodaje, publiczność według analizy ceni sztuki podejmujące tematy współczesne, których około 500 ma swoją premierę w ciągu roku. Program przygotowany na tegoroczny projekt uwzględnia upodobania publiczności - zapowiada Dorota Buchwald.

Inicjatywa służy promowaniu idei teatru publicznego i świadczy o konieczności jego istnienia - mówi Dorota Buchwald. Kolejki przed kasami w dzień teatru publicznego wskazują na jego znaczenie w życiu społecznym - podkreśla dyrektorka Instytutu Teatralnego im Zbigniewa Raszewskiego. Przypomina, że 120 teatrów publicznych finansowanych z publicznych pieniędzy nieustannie pracuje i przygotowuje ponad 700 premier w sezonie. Jej zdaniem teatr publiczny powinien móc działać i być ważny dla tych, którzy o nim decydują.

Na zakończenie akcji organizatorzy zapraszają na wspólne przejście tras spacerowników teatralnych w wielu miastach Polski.

Bilety można kupić wyłącznie w kasach. Lista teatrów i granych spektakli dostępna jest na stronie http://www.dzienteatrupublicznego.pl/#2017.

Inicjatywę bilet do teatru za 500 groszy" organizuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

IAR/ Agata Woźniak/jj

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~and

Kto jeszcze chodzi do teatru?
Najgorsze jest to że utrzymują je z naszej kasy, a jak minister nie chce dać na prywatne przedsięwzięcia to np taka Janda skomli.

! Odpowiedz
2 3 ~ded

500 groszy to 5zł, po co ten cyrk, po to są jednostki żeby z nich korzystać

! Odpowiedz
0 4 ~Aaaa

Kiedy normą był ogół, dziś to margines.

! Odpowiedz
5 7 ~tyi

ani grosza marksistowskie świństwa

! Odpowiedz
8 6 ~StanRS

Kupujta lemingi bilety za 500 groszy bo będą tam wystawiane wybitne sztuki takie jak "Klątwa" i "Golgota Piknik". Akcje wspiera opiniotwórcza Gazeta Wyborcza, tygodnik "Polityka" i Lisweek. Na pochybel moherom!

! Odpowiedz
6 7 ~zez

Teatr był alternatywą dla kina i telewizji 50 lat temu, gdy technologia nie potrafiła dorównać aktorom "na żywo". Teraz to już tylko przechowalnia trzecioligowych aktorów. I nie wyjeżdżać mi z napuszonymi pseudointeligenckimi "argumentami" - malowane portrety też przeszły do historii, podobnie jak woda ze studni i dachy kryte słomą :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 5 ~eehhhGupiTyGupi

Nie rozumiesz i nie potrafisz docenić piękna teatru, twoja sprawa. Ja znacznie bardziej wolę oglądac sztuki teatralne niż filmy w kinie. Ot kwestia preferencji. Malowane portrety nie przeszły do historii, są drogie, więc prościej, taniej i łatwiej większości ludzi po prostu zrobić i wywołać zdjęcie. Nie myl tych dwóch rzeczy

! Odpowiedz
4 1 ~zez odpowiada ~eehhhGupiTyGupi

jak każdy "humanista" masz problem z logicznym myśleniem bo sam sobie przeczysz pisząc bzdety typu "Malowane portrety nie przeszły do historii, są drogie, więc prościej, taniej i łatwiej większości ludzi po prostu zrobić i wywołać zdjęcie" oraz że teatr to "kwestia preferencji". Skoro 99,999% preferuje kino i telewizję a nie teatr, to jaki z tego wniosek? :P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Krzysztof odpowiada ~eehhhGupiTyGupi

Tylko czemu te sztuki sa za nasze pieniądze? Niech ci co lubią chodzić na sztuki utrzymują teatry.

! Odpowiedz
0 0 ~and odpowiada ~eehhhGupiTyGupi

Drogie, nie drogie, mam znajomych których spokojnie stać na portret, ale nikogo nie znam kto by miał swój.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.