REKLAMA

Rower zamiast gamepada

2004-05-18 11:58
publikacja
2004-05-18 11:58
Być może już za kilkanaście lat zwycięzca Tour de France będzie opowiadać przedstawicielom prasy, że jego przygoda z kolarstwem rozpoczęła się od... konsoli Sony PlayStation 2. Wszystko za sprawą produktu firmy CatEye.

CatEye to japońska firma specjalizująca się w produkcji osprzętu rowerowego i urządzeń wspomagających trening kolarski. Z myślą o najnowszym pokoleniu adeptów pedałowania, którzy często chętniej grają na konsoli, niż trenują, przygotowała produkt GameBike, który pozwala połączyć te dwie aktywności.

„Nazywamy to ‘aktywnym graniem’” – zachwala produkt swojej firmy Jim Stone z CatEye. "Ciągle słyszy się rodziców mówiących o tym, jak ciężko jest im odciągnąć dzieci od kanapy i telewizora. My rozwiązaliśmy problem kanapy”.

GameBike to przystawka do konsoli PlayStation 2. Na urządzeniu ustawia się prawdziwy rower. Gamepad należy przypiąć do kierownicy, a koła roweru zostają ustawione na specjalnych podstawkach, mierzących prędkość ich obrotu. W ten sposób rower zmienia się w joystick, w którym za zmianę kierunku odpowiadają ruchy kierownicy, a przyspieszanie i zwalnianie kontrolowane jest poprzez ruchy kół. Producent szczególnie rekomenduje stosowanie przystawki w grach wyścigowych. Urządzenie kosztuje 140 USD.
Źródło:4Press

Do pobrania

załącznikjpg
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki